anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie złożonej oferty

ania210590
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam problem… moja córka korzystając z mojego telefonu złożyła na Allegro lokalnie ofertę zakupu. Oczywiście chciałam to anulować, kontaktowałam się ze sprzedającym, który napisał ze nie ma takiej możliwości. Czy jest opcja, żeby to jakoś „obejść”? Nie chce dokonać zakupu, ale tez nie mam opcji anulowania. Co jeśli za produkt (w tym wypadku telefon) nie zapłacę? Jakie będą konsekwencje?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ania210590 jeśli to marginalny przypadek nic się nie stanie , po prostu nie płać .

oznacz moderatorów

ania210590
#7 Wielbiciel#

A co się kryje pod pojęciem „marginalny”? 🙂 

mnie chce później mieć problemów z komornikiem czy coś… 

to pierwsza moja sytuacja tego typu…

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie można obejść wg prawa zakup od prywatnego sprzedającego nie podlega anulowaniu ani zwrotowi- chyba że sprzedajacy wyrazi na to zgodę, taki zakup podlega tylko reklamacji.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Napisz mu, ze odstępujesz od umowy. Ewentualnie zwyczajnie wyjaśnij i przeproś. Sprzedający są tam cięci na takie rzeczy, bo dużo osób tam dla zabawy licytuje i nie płaci. Ale inaczej się patrzy na kogoś kto odezwie się jak człowiek i wytłumaczy co i jak, a nie marnuje czas i milczy... Przy jednorazowej takiej sytuacji allegro raczej nic nie zrobi. Przy powtarzających się mogą konto zablokować.

oznacz moderatorów