anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu od przedsiębiorcy na Allegro lokalne. Za pobraniem.Opłata jeszcze nie dokonana.

Kamilof
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Znalazłem na Allegro interesującą mnie ofertę dotyczącą laptopa.

Kliknąłem "Kup teraz". Zakup od przedsiębiorcy, przesyłka kurier, płatność przy odbiorze. Kilka minut potem dopiero zorientowałem się, że jest klawiatura niemiecka. Chcąc bowiem poczytać coś o tym modelu laptopa przeglądałem internet i tam znalazłem ofertę tego sprzedawcy z tym laptopem na **piiip** gdzie specyfikacja była w języku niemieckim. Wróciłem do ogłoszenia na Allegro i zorientowałem się, że faktycznie laptop ma niemiecką klawiaturę. Zdjęcia laptopa na Allegro w ofercie są niewyraźne a w opisie, jak dla mnie, osoby nie znającej się na sprzęcie, nie jest wyraźnie zaznaczone, że klawiatura niemiecka. Od razu też poinformowałem sprzedającego o rezygnacji i aby nie wysyłał, tzn. napisałem na czacie i wysłałem sms-a.

Raczej nie naruszam warunków zwrotu i chcę od razu odstąpić od kupna, jeszcze przed wysyłka. 

Czy jest możliwość anulowania zakupu z pozycji Allegro, bo nie znalazłem?

Pzdr

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kamilof na allegro lokalnie niema możliwości systemowego zwrotu ani anulowania. Jeżeli to faktycznie przedsiębiorca to powinien wystarczyć fakt poinformowani go.

Z ofertą dokladnie należy zapoznać się przed zakupem

oznacz moderatorów

Kamilof
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź.

Sprzedawca już powiadomiony. Oferta ładnie napisana, cena atrakcyjna, a na końcu ostatnie zdanie: "klawiatura QWERTZ". Dla kogoś kto się nie zna zwrot niezrozumiały, a kompletnie nic nie wspomniane w prostszej formie i w zrozumiałym języku o wersji niemieckiej. Zdjęcia niestety niewyraźne. 

Sprzedawca raczej nie będzie robił problemu, zwłaszcza, że bez sensu wysyłać towar, który nie zostanie odebrany i nie zapłacony.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie prawda, jeżeli zakup od firmy to nie ma znaczenia gdzie wystawiony. Masz prawo odstąpić od umowy zakupu.

oznacz moderatorów