anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu przez Allegro

Client:101356645
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Ostatnim razem opisywałam sytuację, iż zrobiłam przelew tradycyjny w piątek, ale do dzisiaj pieniądze niedoszły.

Rano otrzymałam wiadomość od Allegro, że związku z niezapłaceniem za przedmiot, nie dotarcia wpłaty, zakup został anulowany.

Napisałam do sprzedawcy, ale ten z zaistniałą sytuacją nie może nic zrobić.

Proszę o pomoc co zrobić w tym przypadku.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:101356645 Allegro może anulować zakup gdy przy przelewie tradycyjnym pieniądze nie zostaną przekazane sprzedawcy w ciągu 14 dni. Piątek, poniedziałek - to nie wyjaśnia sprawy, nie wiadomo, który to piątek. Jeżeli zakup został anulowany, środki wrócą do Ciebie w ciągu około 3 dni. Teraz możesz ponownie dokonać zakupu i zapłacić. 

oznacz moderatorów

Client:101356645
#7 Wielbiciel#

Przelew był wykonany 7 stycznia. A dziś tj. 12 stycznia informacja o anulowaniu zakupu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:101356645 To  było Allegro Lokalnie? Tam masz 5 dni na zapłatę. Po tym czasie zakup zostaje automatycznie anulowany, a umowa kupna zostaje rozwiązana. Jeżeli pieniądze z przelewu tradycyjnego dotrą do sprzedawcy, może on mimo to wysłać Ci towar lub musi Ci oddać środki. W celu zwrotu wpłaty podaj mu swój numer konta, inaczej Ci nie odda pieniędzy. 

Skontaktuj się z nim i wyjaśnij sprawę. 

oznacz moderatorów

Client:101356645
#7 Wielbiciel#

Tak, na Allegro lokalnie. Napisałam do sprzedawcy i wyjaśniłam zaistniałą sytuację. Uzyskałam odpowiedź, że w obecnej chwili odłoży towar dla mnie.

Dziękuję za odpowiedź. To były moje pierwsze zakupy na tej platformie i cała sytuacja mnie zdziwiła, bowiem na allegro nie miałam takiej sytuacji. 

 

oznacz moderatorów