anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zakupu

usmy_klon
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry.

Nabyłem od firmy pewien produkt poprzez allegro lokalnie, sprzedawca produktu nie wysłał i dokonał zwrotu środków na konto. Nie dostałem żadnych wyjaśnień. Dodatkowo jak patrzę to dalej sprzedaje ten produkt poprzez allegro lokalnie.

Czy  mogę w tej sytuacji coś zrobić? Przyznam szczerze że nie za bardzo rozumiem zachowania sprzedawcy.

Napisałem do niego pytanie ale może powinienem coś jeszcze zrobić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Najlepiej o nim zapomnieć, szkoda zdrowia na takiego sprzedającego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@usmy_klon  W zasadzie nic, ani prawnie ani w postaci komentarza, tzn. możesz pójść z tym do sądu.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@usmy_klon  "Czy  mogę w tej sytuacji coś zrobić? " Tak, możesz coś zrobić. Olać gościa i dać zarobić komuś innemu, komuś kto nie będzie sobie kpin z klientów urządzał.

oznacz moderatorów

usmy_klon
#1 Nowicjusz#

Problem w tym że nikt inny tego produktu nie ma. Sprzedawca pomimo anulowania mojego zamówienia nie usunął oferty z allegro lokalnie

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@usmy_klon   "Problem w tym że nikt inny tego produktu nie ma. Sprzedawca pomimo anulowania mojego zamówienia nie usunął oferty z allegro lokalnie

No to możesz kupić jeszcze raz tytułem eksperymentu.

oznacz moderatorów

usmy_klon
#1 Nowicjusz#

No i chyba tak zrobię. Z tego co czytam to jak opłaciłem zamówienie to allegro naliczyło mu prowizję za sprzedaż. Czy jak on anulował zamówienie to allegro oddało mu wcześniej naliczoną prowizję?

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@usmy_klon   "Czy jak on anulował zamówienie to allegro oddało mu wcześniej naliczoną prowizję?"
Nie wiaomo, na allegro lokalnie nie dzieje się to automatycznie. Sprzedawca musi wystąpić do allegro z wnioskiem o zwrot, a decyzja allegro jest uznaniowa.  Niemniej klikając w jego aukcji "kup teraz"  za każdym razem blokujesz mu sprzedaż tego przedmiotu na parę dni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@usmy_klon allegro lokalne to taki twór gdzie system na to pozwala, sprzedawca może zwrócić kasę przez allegro, anulować zakup z powodu np. braku produktu, zniszczenia itp. wtedy z automatu dostaje zwrot opłaty transakcyjnej ( tu nie ma prowizji ) 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów