anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak dowodu sprzedaży

paula6553
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłam przedmiot od osoby prywatnej. Nie posiadam na ten zakup paragonu ani faktury. Przesyłkę przywiózł mi kurier za pobraniem bez żadnego dokumentu. Czy sprzedawca może w takim wypadku wystawić mi rachunek, żebym przedstawiła go w firmie?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

br.
#21 Demiurg#

Osoby prywatne zwykle nie wystawiają paragonów bo kupujacy prywatny paragonu nie potrzebuje.

Jeśli kupujesz jako firma to przed zakupem wypadało powiadomić sprzedającego, jakiś rachunek uproszczony (bez VAT) może by napisał.

Proponuję kontakt  ze sprzedającym w tej sprawia.

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

ja już przy zakupie napisąłam że proszę o fakturę bo nie zauważyłam ze to osoba prywatna... pan mi nic nie napisał ze faktury nie wystawia, tylko wysłał towar za pobraniem. Jak odebrałam to mnie uświadomił dopiero, że nie dostanę faktury...  on mi tego rachunku  nie chce wystawić  w tym cały problem

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@paula6553  Jeśli tak to nie pozostaje nic innego tylko zgłosić formalny problem z zakupem.

Klikasz "Moje zakupy" dalej znajdujesz ten felerny zakup, klikasz  "Zgłoś problem...", tam opisujesz problem że faktura jest niezbędna ...itd...

Domagasz się dosłania faktury lub przyjęcia zwrotu przedmiotu i zwrotu wpłaconych pieniedzy.
To trochę potrwa, jest szansa na pozytywne rozwiązanie.

 

oznacz moderatorów

paula6553
#8 Zapaleniec#

paula6553, sprzedający jest osobą prywatną i nie ma obowiązku wystawiania faktury za zakup lub paragonu, Pani potwierdzeniem zakupu jest potwierdzenie zapłaty za zakup. -taką dostałam odpowiedź od allegro... tylko że ja nie proszę o fakturę czy paragon a o rachunek. Czy allegro ma rację w tej sytuacji?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeżeli Allegro chce wystawić takie pisemne potwierdzenie że zakupiono przedmiot i zapłacono to nie ma sprawy.

Więc niech Allegro wystawi taki rachunek, jest przecież "najlepszym sklepem" Sprzedający tylko pakuje i wysyła przecież.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prywatny sprzedajacy nie ma obowiązku wystawiania takowego.

oznacz moderatorów

Drukuj_Tanio
#9 Pomysłodawca#

Nie znajomość prawa szkodzi. Najpierw się na aukcji sprawdza czy sprzedawca wystawia fakturę potem się kupuje. Jak się ktoś kieruje się tylko ceną takie są skutki. Osoba prywatna nie ma obowiązku wystawić żadnego dokumentu sprzedaży. Urząd Skarbowy natomiast może sprawdzić czy ten sprzedawca nie sprzedaje ciągle i czasem tak naprawdę nie prowadzi działalności gospodarczej, ale jeżeli robi to od czasu do czasu to nic nie zrobią. Ja radzę wydrukować aukcję i potwierdzenie wpłaty za nią z banku. I też powinna księgowość to rozliczyć.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

W żadnym przypadku osoba prywatna nie wystawia paragonów, bo nie ma kasy fiskalnej, ani faktur, bo nie prowadzi działalności gospodarczej, a rachunki jako dowód księgowy zostały wycofane parę lat temu. 

Twoim potwierdzeniem zawarcia umowy jest otrzymany e-mail z Allegro potwierdzającym transakcje, możesz również dołączyć do tego wydruk podróży przesyłki. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ponadto jeśli wartość przedmiotu przekracza 1000 zł jesteście zobowiązani do przekazania podatku PCC w wysokości 2% od transakcji, myślę że pit od tego podatku mógłby być dowodem zawarcia transakcji do celów księgowych dla twojej firmy, ale to doradca podatkowy powinien ustalić. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Prywatna osoba nie wystawi ci rachunku, faktury czy paragonu. 

Ale kupując na Allegro zawierasz umowę kupna-sprzedaży. Albo wysyła ci to na piśmie, albo idziesz do księgowości po poradę, co potrzebujesz do rozliczenia z US.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów