anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak towaru po wpłacie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Witam Wszystkich czytających.

Proszę o pomoc i proszę powiedzieć co mam zrobić dalej.

Kupiłem od client:116279441 na allegro lokalnie "kup teraz" ps5, przelew zrobiłem blikiem.

Założyłem dyskusje ze sprzedającym, zapytałem kiedyś wyślę paczkę, on odpisał i czemu nie może wypacić środków z allegro... i wysyła screena z kwota 1600 zł i okienkiem wyświetlonym na szaro  "WYPAC DOSTEPNE SRODKI"

Później skopiowałem opis i wpisałem w Google i znalazlem te same ogłoszenie z tymi samymi zdjęciami i opisem od innej osoby za wyższa kwotę.

W tej dyskusji przyszła wiadomość wygenerowana automatycznie, że zablokowało konto sprzedającego, i jeżeli nie uda się rozwiązać problemu to po 14 dniach od zakupu mogą zwrócić pieniądze z allegro protect. Czyli jest szansa ze odzyskam pieniądze, czy po przelewie blik już pieniądze przepadły na nr mankowy oszusta? Jak coś to screena mam z jego nr bankowym...

Iść z tym na policję? Co zrobić teraz, czy czekać na odpowiedź allegro po tej zgłoszonej dyskusji?



Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68161965 To raczej nie oszustwo (aczkolwiek wszystko jest możliwe) tylko podstawowy brak wiedzy o panujących tu zasadach. Sprzedający nie wie jak wypłacić środki ale to nie powinno mieć żadnego wpływu na realizację zakupu.
Kontynuuj dyskusję i w razie problemów poproś o pomoc pracownika allegro.
Ewentualnie wróć do nas - podpowiemy co robić.

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20231109_132146_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20231109_132224_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Obrazki są dla nas niewidoczne.

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Jak mogę zrobić żeby były one widoczne? 

Jak zgłosić się do pracownika allegro?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68161965 Moderacja je odkryje o ile nie ma na nich żadnych wrażliwych danych.

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Piszę Pan, że sprzedajacy nie wie jak wypacic środki? A może w ogóle to zrobić, czy to działa tak jak na **piiip**, że po dostarczeniu paczki wtedy ja potwierdzam, a następnie **piiip** przelewa sprzedającemu? Proszę mi to wytłumaczyć jak działa to na allegro lokalnie.

Dodam tylko to tego, że ten sprzedawca napisał jeszcze, że wyślę mi wtedy kiedy przeleje mu jeszcze kasę na konto xd

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68161965 Na allegro nie trzeba nic potwierdzać. Sprzedający może od razu wypłacić te środki.
Póki co niczym się nie martw - kontynuuj dyskusję a w razie problemów wróć tutaj lub proś o pomoc pracownika allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:68161965 Dział tak samo jak zwykle dla kupującego, płacisz za towar przez Allegro i środki wpływają na konto sprzedającego ma Allegro a on musi sobie je wypłacić, ale Ciebie nie obchodzi to. Sprzedający ma 7dni na wysłanie o ile inaczej nie jest napisane w ofercie, założyłeś dyskusję i ją prowadź, w ten sposób odzyskasz środki jakbyś nie otrzymał towaru.

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Dziękuję chłopaki, zajęto się już sprawa w dyskusji.

 

PANI napisała 

 

Do niego: ze sprzedający ma zrealizować zamówienie zgodnie z ofertą.

Do mnie: że jeżeli tego nie zrobi jestem objęty programem protect.

 

Nawet nie wiecie jak zdębiałem, gdy po skopiowaniu oferty od sprzedającego i wspisanu w Google zobaczyłem to na innej aukcji od innej osoby za wyższa kwotę. Głupio mi

Pozdrawiam

oznacz moderatorów