anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu pieniedzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
SandruZiolkowska
#8 Zapaleniec#

Cześć  kupiłam zawieszkę od [edycja]

tel: +48 790l******

Ze względu za sprawy rodzinne nie mogłam odebrać przesyłki z paczkomatu o czym poinformowałam sprzedającego tydzień temu .. Człowiek chyba zniknął bo nie mogę otworzyć oferty która wczoraj w nocy była zniknął jedynie co została to dyskusja z nim ze cytuje : nie mam kasy hajsu itp .. poziom dzieciaka. Zgłosiłam sprawę w problemach ze zwrotem ale niechcący zamknęłam dyskusje . Gość nie odpisuje czyta wiadomości nie odbiera telefonu . Co mogę zrobić ?  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SandruZiolkowska poprosiłam już o wznowienie Twojej dyskusji ze sprzedającym, więc poproszę Cię o chwilę cierpliwości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
SandruZiolkowska
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy młody człowiek jeszcze jest na Allegro ale próbujmy . Dziękuje 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@SandruZiolkowska Podstawowe pytanie jest takie czy złożyłaś oświadczenie o odstąpieniu od umowy? 
Samo nie odebranie przesyłki i jej powrót do nadawcy nic nie oznacza i nie zobowiązuje sprzedającego do niczego - bez oświadczenia towar jest nadaj Twoją własnością. 
Ponadto - jeśli zakup był u osoby prywatnej to ta osoba wcale nie ma obowiązku akceptować odstąpienia. 
Wtedy powinnaś opłacić ponowną przesyłkę. 

oznacz moderatorów
SandruZiolkowska
#8 Zapaleniec#

Nie odstapilam nie wiem jak to zrobić wiekowa jestem -napisałam mu ze rezygnuje z przesyłki . Przesyłka wróciła do nadawcy .. No trudno gamoń ze mnie . 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@SandruZiolkowska Jeśli kupiłaś od osoby prywatnej to nie musi ona akceptować Twojej rezygnacji. W takiej sytuacji towar cały czas jest Twoją własnością. 

Możliwości są dwie:

1 - w porozumieniu ze sprzedającym i za jego zgodą uznajcie transakcję za niebyłą i zwraca Ci on środki 

2 - wpłacasz sprzedającemu pieniądze na ponowną wysyłkę i odbierasz towar

oznacz moderatorów
SandruZiolkowska
#8 Zapaleniec#

Dzięki ale gość chyba zniknął amba 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

 Jak odstąpiłeś od umowy zakupu, ale dyskusja zapewne to wyjaśni, po 14dniach dyskusję zamknij jako nierozwiązana oczywiście jak nic nie wnosi. A na koniec zasadnicze pytanie, zakup od prywatnego sprzedającego nie podlega zwrotowi bez jego zgody.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@SandruZiolkowska widzę że zakup na Lokalnie a jak był to zakup od osoby prywatnej to nic Ci nie musi oddawać 😞 prawo do odstąpienia Ci nie przysługuje, jak ogarniesz sprawy rodzinne poproś o kwotę jaką masz wpłacić za powrót paczki i ponowną wysyłkę i odbierz swój towar 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@SandruZiolkowska jeśli zakup od osoby prywatnej na lokalnie to teraz sobie możesz sama szukać paczki w magazynie rzeczy niedoręczonych inpostu, prywatna osoba za towar odpowiada do momentu wydania przewoźnikowi, nie ma obowiązku przyjmować odstąpienia ani zwrotu ani paczki zwróconej do nadawcy. Szczęścia życze.

oznacz moderatorów