anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co dalej, gdy nie otrzymałem towaru po wpłacie pieniędzy?

Client:47668450
#2 Obserwator#

Kupiłem podręcznik na Allegro lokalnie, po 6 dniach od zakupu nie miałem paczki ani żadnej informacji o niej. Napisałem do sprzedawcy, po 24h nic nie odpisał więc weszła wiadomość od Allegro, ja również poprosiłem o pomoc Allegro więc weszła i druga podoba wiadomość do sprzedawcy - w obydwu jest prośba o wysłanie dowodu wysyłki lub, jeśli jeszcze nie wysłał, dowodu zwrotu pieniędzy. Sprzedawca po kolejnych już 24h nic nie odpisał, kompletna cisza. Co dalej? Allegro będzie jakoś działać czy co? Jak to działa? Chodzi o 25zl, bardziej więc denerwuje mnie sam fakt - zwłaszcza że potrzebowałem tej książki, zamówiłem już inna tak czy siak, natomiast chciałbym odzyskać pieniądze.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:47668450 Całkiem prawdopodobne, że sprzedawca po prostu zapomniał o tej ofercie i mogła ona wisieć na AL od miesięcy - dlatego nie odpisuje, bo nie zagląda ani na allegro, ani na mejla.
Coraz zdarza się, że ktoś zakłada tu wątek z pytaniem co ma zrobić, bo pół roku temu zapomniał zdjąć oferty z AL, później ktoś ją kupił, opłacił, nie dostał przedmiotu bo już dawno sprzedany, założył dyskusję, nie otrzymał odpowiedzi i dopiero przy blokadzie konta przez allegro sprzedający się wybudził ze snu zimowego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47668450 Po 14 dniach od zakupu wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, wypełniając prosty wniosek bez zgłaszania sprawy na policję - sprzedawca szybko się obudzi i odda pieniądze lub odda Ci je Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

 

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

A co z telefonem, również nie odbiera ? 

Bardzo dziwi mnie to że teraz gdy ten rodzaj kontaktu nic nie kosztuje ludzie z niego nie korzystają.

oznacz moderatorów