anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co dokładnie oznacza stan "Nowy, nieużywany" w przypadku kupowania np. konsoli?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZeNtoSilVer
#7 Wielbiciel#

Mam na myśli, czy taki produkt może być pozbawiony np. kontrolera, który na ogół jest w zestawie?
Informacje o stanie "Nowy, nieużywany", które znalazłem w różnych miejscach na Allegro:
- Taki przedmiot jest fabrycznie nowy, sprawny i nigdy nie był używany,
- Produkt fabrycznie nowy, nieużywany, nieuszkodzony, zapakowany w oryginalne opakowanie od producenta,
- Produkt nieużywany, pełnowartościowy, całkowicie sprawny, fabrycznie zapakowany.

Teoretycznie żaden z tych opisów nie uwzględnia, czy produkt musi być zaplombowany i kupując taką konsolę, można się spierać, że mimo że nie ma w niej kontrolera czy okablowania z oryginalnego zestawu, to sama KONSOLA faktycznie jest nieużywana. Może pytanie jest banalne, a ja nieco nadinterpretuję to wszystko, ale czy jeśli kupiłem konsolę, w której oryginalnie jest okablowanie i kontroler, a oferta miała stan "Nowy, nieużywany" to powinienem otrzymać faktycznie kontroler i okablowanie? Czy jednak jest szansa, że dostanę samą konsolę w pudełku?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mwmonety
#21 Demiurg#

Nowy ,nieużywany to powinien być w takim stanie jak go producent wypuścił na rynek .

oznacz moderatorów
ZeNtoSilVer
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, czyli raczej nie powinienem się martwić czy w zestawie będzie kontroler? Nawet jeśli nie jest uwzględniony w opisie, ale jest na zdjęciach?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia są częścią opisu.

Przy zakupie na odległość nigdy nie ma pewności. Pewność jest wtedy, gdy kupujesz w stacjonarnym sklepie i widzisz, co bierzesz.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZeNtoSilVer ogłoszenie nie może budzić wątpliwości co faktycznie jest przedmiotem sprzedaży, opis na Allegro Lokalnie nie jest obowiązkowy, ale zdjęcie tak. Dla pewności możesz zapytać Sprzedającego czy kupujesz również kontroler na czacie, wtedy w razie ewentualnych problemów bedziesz mógł powołać się na zapewnienie Sprzedającego, że kontroler pomimo tego, że nie został umieszczony w opisie, był przedmiotem oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZeNtoSilVer
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zdaję się, że moje wątpliwości zostały w większości rozwiane 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ZeNtoSilVer jeśli jest to stan fabryczny to skład zestawu nie może odbiegać od opisu na opakowaniu . Najlepiej dopytaj sprzedawcy

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ZeNtoSilVer A co jest w opisie? pytałeś przed zakupem?

@mwmonety @la_nika - pamietajcie że według UOKiK towar ze zwrotu konsumenckiego też jest nowy 😂 , a według ich innej opinii może być odesłany nawet w reklamówce bez oryginalnego opakowania 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów