anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mozna zrobic z oszustem

DRACO74
#7 Wielbiciel#

Witam. Zapytalem sprzesajacego o mozliwosc zakupu przedmiotu licytacji poza aukcja , dogadaismy sie podal dane do przelewu wpalcilem a on znow wstawil obecnie ten przedmiot, napisalem mu maila iz cos mi tu smierdzi bo wczesniej pytalem czy pieniadze doszly i cisza, jakis cwaniuak tak czy siak zglaszam sprawe policji , mam tylko pytanie czy allegro lokalnie udostepni dane cwaniaczka na prosbe policji, bo niby imie nazwisko znam no i n po numerze konta ktore podal.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@DRACO74 Pewnie jak sąd zażąda, to poda dane. Ale raczej na pomoc bezpośrednią nie licz - kupiłeś poza serwisem...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Nie rozumiem osób które kupują poza serwisem.... prowizję płaci sprzedajacy a nie kupujacy. Decydując się na takie coś musimy mieć zaufanie do sprzedającego i swiadomość że serwis Allegro nam nie pomoże. W tej sytuacji tylko pozew do sądu i tu chyba się zaczną schody... takie odnoszę wrażenie ze sąd bedzie tak reagował jaka jest wartość transakcji. Może rzecznik praw konsumenta Co coś wiecej podpowie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@White_Dove_, poza można kupić pod warunkiem, że już coś się kupiło wcześniej i dla obu stron jest to najlepsze wyjście (np mieszkają blisko, odbior był osobisty) 🙂

oznacz moderatorów

DRACO74
#7 Wielbiciel#

Niby tak ale czesto kupowalem na **piiip**  i placilem naleznosc i bylo ok, na allegro pewniej bo jest weryfikacja danych.

 

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@White_Dove_ - tu mamy do czynienia z oszustwem, a nie z kradzieżą. Przy oszustwie nie ma dolnej granicy wartości.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Oszustwo jest zawsze oszustwem, ale bardziej mi chodziło o to że sąd może (nie musi) działać z intensywnością adekwatną do wartości zakupu. Nie mniej jednak zgłosił bym to na policję, istnieje szansa na to że policja go odwiedzi i facet zrozumie jakie dalsze konsekwencje poniesie i odda kasę.

oznacz moderatorów