anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robić kd sprzedawca mówi że odda za towar pieniądze niesprawny a na drugi dzień mówi nie.

Client:85349788
#2 Obserwator#

W takim razie, ok. 10 kwietnia napiszę do Pana z prośbą o dane do przelewu,Dzień dobry, do informowałam się i zwrotu nie mogę wykonać. Jestem osobą prywatną, nie firmą - to po pierwsze. Nie mam dostępu do emaila przez co opcjonalna zmiana hasła jest niemożliwa co oznacza że ma Pan cały czas dostęp do konta - to po drugie i najważniejsze. Po trzecie, nie wiem co tak naprawdę pan robił na tym koncie, Venti pojawił z niczego tak naprawdę przez co mam przypuszczenia że została na tym koncie kupiona przez Pana jakaś paczka. Moim błędem było zgadzanie się na zwrot nie przemyślając sytuacji - to racja. Przepraszam za opcjonalny problem i życzę miłej gry, przykro mi że nie mogę zrealizować zwrotu. Proszę już do mnie nie pisać ani dzwonić ponieważ mam swoje życie prywatne i wszystko specjalnie wyjaśniłam w tej jednej wiadomości.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Masz zapewnienie od sprzedającego o przyjęciu zwrotu to otwórz dyskusję, dlaczego piszesz ten wątek tu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:85349788 zapewne na allegro lokalnie - tu zwrotu nie zrobi przez Payu, musisz podać sprzedawcy nr konta - o ile zgadza się na zwrot, bo osoba prywatna  nie ma obowiązku go przyjmować ale może, chyba że to reklamacja to musi rozpatrzyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:85349788
#2 Obserwator#

W takim sensie że ta osoba chciała zwrócić pieniądze a teraz nie bo to było kupowane konto i ona wystawiła oferte 2 dni temu nikt nie kupił i chyba przez to mnie chciała wywalić ale ja to zgłaszam jak reklamacje bo ona nie chce podawać gmail żeby zmienić hasło

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85349788  Trochę nie wiadomo o co chodzi w treści  tego pytania. Sprzedawca tak pisze  do ciebie czy to ty napisałeś ot tak sobie?

Jeżeli chcesz przedmiot zwrócić to musisz się zdecydować najpierw sam, dlaczego chcesz zwrócić.

Jeżeli chcesz zwrócić bo się rozmyśliłeś,  to są pewne warunki:  sprzedawca musi być  firmą,  ale jeśli sprzedawca  nawet  nie jest firmą, to może  wyrazić zgodę na zwrot co podobno miało miejsce.

Jeżeli przedmiot otrzymałeś niesprawny, uszkodzony  to masz prawo do reklamacji z tytułu rękojmi. Sprzedający musi przyjąć uszkodzony przedmiot, a następnie  naprawić lub wymienić na nowy, albo zwrócić pieniądze.

W przypadku reklamacji nie obchodzi cię  czy sprzedawca  chce czy nie chce przyjąć. On musi przyjąć reklamowany przedmiot.

Jeżeli sprzedawca odmawia przyjęcia przedmiotu musisz otworzyć dyskusję z pomocą Allegro.

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

I jeszcze jedno, jeśli sprzedający twierdzi że to nie on sprzedawał,  to powinieneś o tym powiadomić Allegro, on powinien mieć zablokowane konto.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze jedno, to nie jest  żaden nowy  pomysł, napisałeś w niewłaściwym dziale, myślę że ktoś z moderatorów to wyprostuje - przeniesie.

Teraz doczytałem że to było konto do gry, więc niczego nie odsyłasz,  tak jak napisałem otwierasz dyskusję i domagasz się zwrotu  zapłaty.  Po 24 godzinach domagasz się pomocy pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

Client:85349788
#2 Obserwator#

Ale nie mogę napisać skargi bo kupiłem na allegro lokalne a ona mi nie dodała tego że kupiłem to konto rozmawiałem i ona mówi że nie chce to konto.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:85349788 Możesz otworzyć dyskusję z sprzedawcą, (mało zrozumiałe są twoje wypowiedzi), jeżeli się zgodziła na zwrot, musi go przyjąć, jeżeli konto jest nieaktywne to reklamacja, masz link otwórz dyskusję, Allegro Ci w tej dyskusji pomoże, nawet na AL:  https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85349788  No i dobrze, wszystko jedno gdzie kupiłeś, Lokalne  czy nie  to jest to samo Allegro.  Nie piszesz czemu chcesz zwrócić, ale  sam się decyduj,  jak konto nie działa, żądaj  zwrotu kasy.

A jeśli nie chcesz, no to nie zawracaj......

oznacz moderatorów

Client:85349788
#2 Obserwator#

W takim sensie że chodzi o to że ona podała numer konta i tego nie pokazuje w licytowanym lub kupionym towarze a sprzedający to dziecko i myśli że będę wchodzić na konto ale problem w tym że kupiłem za 500 zł a nie było napisane że gmail jest przywiązany. @br. @LEW433 

oznacz moderatorów

Client:85349788
#2 Obserwator#

A dobra im debil mogę napisać w deskusji przepraszam

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie używaj słów obraźliwych!!!

oznacz moderatorów

Client:85349788
#2 Obserwator#

Problem w tym że nadal nie ma tej oferty w zgłoszeniu o problem

oznacz moderatorów