anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli mam problem z porozumieniem się ze sprzedającym?

robkoz11
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/skil-laser-krzyzowy-3600-zielony-ze-statywem-nowy

Oferta: 2d36d926-a3ac-4279-85e6-da8038a2e64a

Sprzedający - [edycja] - proszę o zablokowanie

Brak możliwości dokończenia transakcji. Sprzedający nie chce podać danych do przelewu. Przestał odpowiadać na wiadomości.  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@robkoz11, Widzę, że licytacja zakończyła się wczoraj w nocy. Sprzedający nie odpowiedział na Twoje pytanie, natomiast zadałeś je dzisiaj o 10:54. Proszę Cię jeszcze o chwilę cierpliwości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

robkoz11
#8 Zapaleniec#

Transakcja doszła do skutku. Przepraszam za zamieszanie . Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@robkoz11  Hej, poczytaj sobie  tu na gadane o kupujących domagających się danych sprzedającego, np: mail, numer konta, itp..   To twoje konto powinno zostać zablokowane.

A na lokalne po prostu nie ma obowiązku sprzedaży.

oznacz moderatorów

robkoz11
#8 Zapaleniec#

Hej. To po co jest licytacja ???

i ciekawe jak mam dokończyć transakcje ( zrobić przelew ) za wylicytowany przedmiot skoro  nie mam danych do przelewy???

"To twoje konto powinno zostać zablokowane" - z czego taki wniosek ?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@robkoz11 Po zakończonej licytacji klikasz "opłać zakup"  i tam płacisz. Nie potrzebujesz żadnych danych od sprzedającego. "To twoje konto powinno zostać zablokowane" > najczęściej Ci co żądają podania danych konta lub maila to wyłudzacze > więc nie dziw się takiemu wnioskowi. Poczytaj na AG, to sam się zorientujesz. Wcale się nie zdziwię jak sprzedawca się nie odezwie i jeszcze napisze o próbie wyłudzenia danych, dodając prośbę o zablokowanie Twojego konta.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@robkoz11    "...  z czego taki wniosek ?"

Domaganie się od innego  użytkownika Allegro podania danych wrażliwych jest nieuprawnioną próbą wyłudzenia danych.  Wszystkie operacje  związane z transakcją, również płatności, odbywają się za pośrednictwem Allegro,  dziwię się że moderatorka nie zareagowała bardziej ostro, bardziej konkretnie w stosunku do twojej osoby.

oznacz moderatorów

robkoz11
#8 Zapaleniec#

Myślałem że to nie jest za pośrednictwem Allegro.  A ostrożności nigdy za wiele. Zawsze dane sprzedającego były wysyłane na pocztę.  Jest sporo oszustów i naciągaczy...

 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@robkoz11  Jeśli nie dostałeś danych sprzedającego to zwyczajnie nie kupiłeś.  Nie wiem co było tego powodem a nie było transakcji.

Gorzej by było gdyby sprzedający podał ci numer konta, wysłałbyś przelew "na Berdyczów" i szukaj wiatru w polu. Ani danych adresowych, ani przedmiotu, transakcja poza Allegro, żadnej pomocy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@robkoz11 a poprzez allegro nie masz możliwości zapłaty?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@robkoz11 I jaka tu jest próba oszustwa ? Zapłaciłeś ? Nie. Kto tu został oszukany ? Nikt. Czyli nie wiadomo o co Ci chodzi i za co domagasz się zablokowania sprzedawcy ?

oznacz moderatorów

robkoz11
#8 Zapaleniec#

Ostrożności nigdy za wiele. Kilka razy już zostałem oszukany i zawsze wole się upewnić czy to nie jest lipa a zwłaszcza jak ktoś poproszony o dane do przelewu i nr do kontaktu podaje tylko nr. i tyle w temacie. Zawsze trzeba reagować ( takie moje zdanie )

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To ja Ci powiem ciekawostkę. Gdyby Ci podał ten numer konta, a Ty byś zapłacił. To allegro po 5 dniach anulowało by transakcje jako niezapłaconą i wystawiło przedmiot od nowa. W razie kłopotów byłaby to sprzedaż poza allegro i wypięliby się na Ciebie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@robkoz11 Nigdy kupując przez Allegro nie pisz do nikogo o nr. konta czy jakiekolwiek dane. to się może skończyć blokadą Twojego konta. Płacisz przez Allegro i jesteś chroniony. Wpłaty poza Allegro mogą się źle skończyć.

oznacz moderatorów