anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli otrzymany przedmiot jest niezgodny z opisem, a sprzedający to osoba prywatna?

cxt980
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

zakupiłam na Allegro Lokalnie klawiaturę. W opisie jest informacja, że to klawiatura typu QWERTY. W rzeczywistości i na zdjęciach klawiatura jest typu QWERTZ (niemiecka), ale zapewne z podmienionym miejscami Y i Z, bo nie istnieje niemiecki wariant klawiatury QWERTY. 

Sprzedawca jest osobą prywatną i odmówił zwrotu (do czego ma zresztą prawo). Czy mogę się w takim przypadku domagać przyjęcia reklamacji? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

estaw1
#8 Zapaleniec#

@cxt980 Tak, możesz złożyć reklamację na podstawie rękojmi i domagać się wymiany towaru na zgodny z opisem. Koszt przesyłek reklamacyjnych ponosi sprzedawca. Możesz też domagać się zwrotu wszystkich kosztów, jeśli wymiana nie jest możliwa, także kosztów wysyłek w obie strony. 

Będzie z tym problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

Sprzedawca tylko zwrotów bez podania przyczyny nie musi przyjmować. 

oznacz moderatorów

smok1966
#7 Wielbiciel#

@cxt980 QWERTY to symboliczna nazwa układu liter na klawiaturach której nazwa pochodzi od ciągu pierwszych sześciu liter znajdujących się w górnym lewym rogu klawiatury. Układ klawiszy QWERZ to nie tylko Niemiecki układ klawiszy ale też Polski układ klawiatury maszynistki.  Jeżeli szukałeś klawiatury z Polskimi układem klawiszy i z u nas przyjętym rozmieszczeniem znaków specjalnych to powinieneś szukać klawiatury oznaczonej QWERTY PL. O tym czy klawiatura jest z układem klawiszy QWERTY czy QWERTZ świadczy (i decyduje) rozmieszczenie klawiszy Y i Z i jeśli przedstawiono na zdjęciach jaki ten układ klawiszy jest to pierwszy rzut oka pozwoli rozpoznać czy jest to QWERTY czy QWERTZ. Znaki specjalne określane są symbolem wymienionym po układzie klawiszy i są to: PL, DE, US, UK, itd. Nie widzę powodu do reklamacji jeśli faktyczne usytuowanie klawiszy jest QWERTY i w informacji zawarto wzmiankę, że jest to układ QWERTY. Poza tym wiele klawiatur umożliwia modyfikację rozmieszczenia klawiszy (łącznie z ich programowym przypisaniem), wedle upodobań użytkownika i często jest to stosowane.

oznacz moderatorów