anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wycofanie, zrezygnowanie z rzeczy wylicytowanych oraz licytowanych na allegro lokalnym

MAMY ROZWIĄZANIE!
oliwer127
#7 Wielbiciel#

Serdecznie witam wszystkich

Mam taki problem -

Wylicytowałam wiele rzeczy małej wartości na allegro lokalnym , ale nie wiedziałam że ich dostawa będzie dodatkowo płatna. Mam allegro smart z dostawą bezpłatną ale okazało się na końcu po wygranej licytacji że i tak muszę dopłacić przesyłkę do każdej tej małej drobnostki. Nie wiedziałam o tym wcześniej tylko teraz po zakończonej licytacji. 

Chciałabym więc odstąpić od ich kupna wobec tego w ogóle te wszystkie ceny i wartość przedmiotów się nie kalkulują. Jakie będą konsekwencje gdy nie zapłacę i nie odbiorę tych rzeczy wylicytowanych na allegro lokalnym ?

Problem jest również taki że mam jeszcze wiele licytacji na allegro lokalnym w toku, a nie wiem jak ich wycofać.

wobec tego znów pytanie: Powiedzmy że na allegro lokalnym wylicytowałam coś za 20 zł a nikt nie licytował po mnie. Jak mogę wycofać moją kwotę licytacyjną lub zmniejszyć ją na mniejszą

(na allegro zwykłym wystarczy że kliknę ponownie licytuj i podam kwotę mniejszą - a tutaj na lokalnym nie jest taka opcja dostępna)

Jak w ogóle mogę odstąpić na allegro lokalnym od licytacji jeśli jest jeszcze w toku - czy są jakieś możliwości ?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
smok1966
#8 Zapaleniec#

Zapytaj sprzedającego czy będzie możliwość wysłania przedmiotów jedną przesyłką i ograniczysz koszty.
Można to zrobić generując tylko jedną etykietę, a w paczce umieścić kilka przedmiotów.

Na Lokalnym jeśli nie opłacisz zakupu przez 5 dni to zakup jest anulowany.

oznacz moderatorów
oliwer127
#7 Wielbiciel#

Mam jeszcze takie pytanie - jak " wygenerować tylko jedną etykietę, a w paczce umieścić kilka przedmiotów." na allegro lokalnym ?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wycofać się z licytacji nie da ale nie masz obowiązku opłacania tego co zakupisz na AL .Jeśli nie opłacisz w ciągu 5 dni aukcje u sprzedawcy się same wznowią u sprzedawcy a ty konsekwencji nie poniesiesz ,jednak jak cię coś nie interesuje to nie licytuj .

oznacz moderatorów
oliwer127
#7 Wielbiciel#

dziękuję za wasze odpowiedzi koledzy, istotnie mam kilka produktów od jednego sprzedawcy a niestety kilka od pojedynczych, z tymi jednymi się skontaktuję i umówię na jedną paczkę a z reszty zrezygnuję. Dziękuję za Wasze odpowiedzi :))

 
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@oliwer127 Weź od sprzedającego nr konta bankowego i zapłać za wszystkie przedmioty + jedną wysyłkę zwykłym przelewem poza Allegro. To nie jest zabronione. Poza tym, jeśli nie chcesz wylicytowanych rzeczy, nie musisz płacić. Na Allegro Lokalnie, zgodnie z regulaminem, zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Nie ma więc obowiązku zapłaty - po pięciu dniach bez wpłaty umowa zostaje rozwiązana, a transakcja uznana za niebyłą. 

oznacz moderatorów