anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby przycisk Kup Teraz był dostępny muszę podać numer telefonu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boleknielolek
#9 Pomysłodawca#

Witam aby przycisk Kup Teraz był dla dostępny, muszę podać swój numer telefonu ? W jakim celu ?

oznacz moderatorów
191 ODPOWIEDZI 191
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Natalia8817 Doszło do włamania na konto sprzedającego. Wyjaśniamy już tę sprawę. Dzięki za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Pawelczyk_P
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210920-154748_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawelczyk_P dziękuję za Twoją wiadomość i za zrzuty przesłane na nasz adres e-mail. Zgłosiłam wskazane przez Ciebie konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nevits  Tak cwaniacy robią, gdy chcą coś kupić od kogoś na ÓLX. Wchodzą na What's app i wysyłają ci spreparowaną wiadomość, gdzie proszą o dane do karty kredytowej celem rzekomej wpłaty. Odtąd nie odpowiadam na wiadomości What's app, a nadawcę bezlitośnie blokuję.

Zgłoś ten fakt allegro: phishing@allegro.pl i wrzuć print screen maila. Aby dodać opcję KUP TERAZ nie potrzeba do tego Twojego numeru telefonu. To ściema.

Wiola
oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

Temat miliony razy wałkowany, ale skoro jest podaż, to chyba jest popyt 😉
Otóż na Allegro lokalnie są Ogłoszenia na nowiutkie telefony iphone (być może też inne) lub używane w stanie idealnym, w cenie moooocnooo obniżonej. Zawsze takie dziwne promocje powinny wzbudzać podejrzenie w wysokości Burj Khalifa, ale nadal ludzie są nieostrożni i dają się nabierać.

Otóż nie dalej jak 2 tygodnie temu mój znajomy otrzymał smsa, niby od Allegro 😉 ,  z prośbą o dokończenie zakupu. Oczywiście jest ostrożny, więc nie dał się nabrać, ale przesłał mi link, a ja to zweryfikowałem i się okazało, że link prowadzi do zespoofowanej strony - żadna nowość, nie? Poszukałem podobnej oferty na Allegro/Lokalnie i się okazuje, że takie oferty rzeczywiście istnieją na allegrolokalnie. Osoby sprzedające piszą w miarę dobrze po polsku, acz zdarzają się błędy (niestety, wszystkim się zdarzają..).  

Myk polega na tym, że jest to ogłoszenie i gdy ktoś skorzysta z opcji "POPROŚ O DODANIE "KUP TERAZ" W OGŁOSZENIU" (co  nawet sami sprzedający proponują), a później odsyłają wiadomość ze (niby)zrzutem ze strony allegro, że potrzebny jest numer telefonu. 

Co chyba najciekawsze - takie oferty są wystawiane przez konta, które na allegro są od KILKUNASTU LAT. Na zdjęciach widać, rzeczywiste numery identyfikacyjne telefonów, więc z ciekawości sprawdziłem IMEI i SN: to prawdziwe telefony, niekradzione, gotowe do użytku. Zgłaszałem to do allegro, ale albo mają to gdzieś albo się nie spieszą 😐

Nie chcę podawać konkretnych linków (nie wiem czy tu w ogóle można), ale jeśli widzicie super tanie telefony, często nierozpakowane, czasem opatrzone w opisie wyrazami "NEW"/"BRAND NEW", to bądźcie ostrożni 😉

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101100470 dziękuję za Twoją wiadomość i przestrogę dla innych. Jesteśmy świadomi tej nowej metody i blokujemy konta, które nam zgłaszacie jako nadawców wiadomości o konieczności podania numeru telefonu, by możliwe było udostępnienie opcji Kup Teraz, dlatego połączyłam Twoją wiadomość z tym wątkiem. Oczywiście tak to nie działa, nie jest konieczne podawanie numeru telefonu. 
Czy mogę poprosić Cię o podanie loginów użytkowników od których otrzymaliście (Ty i Twój kolega) takie wiadomości? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

No to lecimy dalej 😜

Kolejny oszust wysyła "screena z potwierdzeniem potrzeby wysłania numeru telefonu":

https://allegro.pl/uzytkownik/delfin1109 - ten ma ciekawe oferty (iphony, Xiaomi Mi10 a nawet XBoxa) - wszystko w super cenach 😛  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101100470 bardzo dziekuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

To jest już jakaś plaga 😞 
Uwaga, zablokowani użytkownicy nadal mogą korespondować i wysyłać info o smsie - nie da się tego zablokować? Może musi się wylogować? Mam nowych 3 delikwentów, którzy są już zawieszeni, ale na allegro widnieją jako aktywni/zalogowani.

 

Bardzo proszę Allegro o komunikat na głównej stronie allegro lokalnie o tego typu oszustwach.

 

oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

My tak sobie możemy bez końca bawić się w kotka i myszkę, ale to nie ma sensu - Allegro musi się tym na poważnie zainteresować..
Kolejny yntelektułalista polski trudna jazyk 😛

https://allegro.pl/uzytkownik/agentpawpow3?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-uni-1-5-0429

 

oszust.png

 

oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#

Ponawiam prośbę o zablokowanie oszusta:
https://allegro.pl/uzytkownik/agentpawpow3

 

agentpawpow3.png

oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Client:101100470
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
marlcin
#7 Wielbiciel#

I kolejny:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/canon-eos-m50-bezlusterkowy-aparat-cyfrowy

Użytkownik: jwyroslak

Wysyła prośbę o numer telefonu by wystawić kup teraz, następnie wysyła SMS ze struna zewnętrzną. 

 

 

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:101100470@marlcin - dzięki za sygnał! Na obu kontach doszło do włamania. Zostały one zabezpieczone.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
GTR2012
#7 Wielbiciel#

Zrzut ekranu 2021-06-8 o 19.34.29.png

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GTR2012 Bardzo dziękuję za zgłoszenie, działamy już w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
glig
#7 Wielbiciel#

Tak samo dostałem SMS-a z linkiem przy prośbie o ustawienie opcji Kup Teraz.

Aukcja :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-nieaktywowany-apple-iphone-12-mini-64gb-czar-7kg

 

oznacz moderatorów
malwinka1985
#7 Wielbiciel#

Sprzedający: pawel5083 - tutaj to samo @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@malwinka1985 dziękuję za zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów