anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy część komputerowa która uszkodziła się po 3 miesiącach można zwrócić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
natia181
#7 Wielbiciel#

Witam, rozpocząłem zakup karty graficznej 3 czerwca dokładna realizacja zamówienia odbyła się 7 czerwca
karta graficzna którą zakupiłem dotarła do mnie cała i zdrowa było dobrze działało wszystko lecz do pewnego dnia odpaliłem go 17.08.2021 i niestety poczułem zapach dymu który wychodził z karty graficznej oraz iskry w okolicach zasilania karty graficznej niestety karta już nie daje obrazu i komputer nie może się uruchomić kiedy jest podpięta 😕

idzie coś z tym zrobić czy raczej bym musiał do serwisu się udać?

link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-oc-3gb-o3x

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Idzie, reklamuj z tytułu rękojmi: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 błędnie podajesz link do przepisów dotyczących konsumentów, a tu chodzi o sprzedaż prywatną.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@natia181 Złóż sprzedawcy pisemną reklamację i wyślij ją mailem. Zażądaj naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Sprzedawca odpowiada za wady z rękojmi przez 2 lata. Należy Ci się zwrot w ramach reklamacji, jeżeli sprzedawca towaru na swój koszt nie naprawi lub nie wymieni. Prawdopodobnie sprzedający będzie Ci stwarzał problem przy reklamacji, dlatego otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w niej zgłoś reklamację i po 24 godzinach poproś tam o wsparcie pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami.

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@xyz96obecnie to od razu przeszedłem do dyskusji z sprzedawcą, jeszcze popisałem z nim na allegro i napisał mi że:

"Zakup przedmiotowej karty był zrealizowany w dniu 7 czerwca. Nie nie co działo się z tą kartą przez cały czas kiedy go Pan posiadał, a przypomnę że minęło ponad 2 miesiące. Sprzedałem kartę używaną, nie naprawianą i nie podkręcaną przeze mnie."

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@natia181 Sprzedawca odpowiada za towar 2 lata z rękojmi, a nie tylko 2 miesiące. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
PromykSB
#11 Animator#

@natia181 

Allegro nie pomoże w zmianie decyzji reklamacyjnej. Nie są sądem, ani stroną transakcji.

Jeżeli sprzedający reklamację odrzuci - to allegro umyje ręce od samej reklamacji. Zmusić do zmiany reklamacyjnej może jedynie sąd.

Samo allegro po 2 tygodniach może zwrócić pieniądze z własnej kieszeni bez konsekwencji dla sprzedawcy z POK.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@PromykSB 
... bez konsekwencji dla sprzedawcy z POK.
To zależy czy ? (a jeżeli tak - to: jak ?) Sprzedający uzasadni odrzucenie reklamacji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
PromykSB
#11 Animator#

@A3dam 

Nie. Odrzucona reklamacja to odrzucona reklamacja.

Allegro to zwykłe korpo (do tego najgorszego sortu).
Nie mają uprawnień sądu, nie mają prawa decydować czy uzasadnienie jest "wystarczające" czy "rzetelne". Muszą przyjąć reklamację "jak jest".

Jedyna sytuacja, kiedy mogą sprzedającego obciążyć - to w przypadku reklamacji uznanej za zasadną (i braku wywiązania się sprzedającego z tej reklamacji) albo braku decyzji reklamacyjnej w 14 dni (wtedy z automatu jest uznana za zasadną).

Po tym kupujący musi roszczenie przenieść na  allegro.

Bez przeniesienia roszczenia i zasadnej reklamacji - allegro nie ma żadnego prawa obciążać kosztami.

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@natia181 przed podpięciem kolejnej karty do tego komputera radzę sprawdzić zasilacz. Jeżeli problem wystąpił przy zasilaniu karty to może być wadliwy zasilacz który spalił kartę. 

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

zasilacz sprawdzałem na innej karcie graficznej normalnie chodziło bez problemu 😕

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@ares_ 

oznacz moderatorów