anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako osoba prywatna muszę przyjąć reklamację przedmiotu sprzedanego na Allegro Lokalnie?

ksmv
#7 Wielbiciel#

Czy jeżeli jako osoba prywatna dostałem telefon od kupującego, który napisał mi, ze przedmiot na początku działał a potem padł to czy mam obowiązek przyjęcia zwrotu towaru. 

(Sprzedałem procesor)

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

A3dam
#19 Nestor#

@ksmv
Sprzedając jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmowania od Kupującego oświadczenia o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny. Jeżeli Kupujący zwróci (odeśle) Ci towar w związku z wcześniejszym złożeniem takiego oświadczenia - to nie masz obowiązku go przyjmować.
Natomiast jeżeli Kupujący składa reklamację ( słowa mogące wskazywać na wadę produktu "na początku działał, a potem padł") i odsyła towar do sprzedawcy (nie czekając na jego wezwanie do odesłania reklamowanej rzeczy) - to robi to aby Sprzedawca mógł zapoznać się z rzeczą i rozpatrzyć reklamację.
Sprzedawca (nawet będący osobą prywatną) nie ma podstaw do nieprzyjęcia reklamacji .
Powinien ją rozpatrzyć w ciągu 14 dni od złożenia. Może ją uznać lub odrzucić.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ksmv Tak, odpowiadasz za wady na podstawie rękojmi. Zamiast zwrotu pieniędzy możesz towar naprawić lub wymienić na swój koszt i zwrócić kupującemu koszt odesłania. 

Jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmowania tylko zwrotów bez podania przyczyny, gdy na przykład kupujący się rozmyślił, a towar nie ma wad. 

oznacz moderatorów