anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli dokonam zakupu przez wiadomość ze sprzedawcą to obejmie mnie POK?

meeejp
#7 Wielbiciel#
Witam chciałbym się zapytać czy jak transakcja będzie się odbywała przez wiadomości z kupującym to gwarancja jeżeli nie dostane towaru dalej obowiązuje
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Gwarancja zawsze obowiązuje zgodnie z tym co proponuje producent, ważniejsza dla ciebie jest rękojmia za którą odpowiada sprzedający (może ją wyłączyć jeżeli jest prywatnym sprzedającym) poczytaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@meeejp, co masz dokładnie na myśli, mówiąc o transakcji przez wiadomości z kupującym? Na Allegro Lokalnie również obowiązuje Program Ochrony Kupujących. Oznacza to, że jeśli dokonasz zakupu przez opcję kup teraz lub w licytacji i np. nie otrzymasz towaru lub będzie on niezgodny z opisem, możesz otrzymać rekompensatę w ramach POK.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

meeejp
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi o to ,że jak sprzedawca proponuje mi ,że dokonamy transakcji poprzez to ,że np ja mu wyśle pieniądze przez przelew blik a on mi wyśle daną rzecz i to będzie sie odbywało po przez chat ze sprzedawcą na allegro lokalnie i czy jeżeli nie otrzymam danej rzeczy to moge sie ubiegać o zwrot pieniędzy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@meeejp Jeśli nie klikniesz Kup teraz lub nie wygrasz licytacji, nie możesz się ubiegać o zwrot pieniędzy. Będzie to zakup poza Allegro. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@meeejp Jeśli klikniesz Kup teraz albo wygrasz licytację, wtedy masz ochronę Allegro. Jeśli porozumiesz się ze sprzedawcą i kupisz poza Allegro, wtedy nie masz ochrony. 

oznacz moderatorów