anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie sprzedazy Allegro lokalnie przed dokonaniem wpłaty

Gregory2kkk
#2 Obserwator#

Cześć, umówiłem się ze sprzedającym na transakcję na allegro lokalnie. Niestety po jego wystawieniu dosłownie w ciągu 3 minut przedmiot kupił ktoś inny. Kliknął "kup teraz", ale nie wpłacił sprzedającemu jeszcze pieniędzy (ma to zrobić później dzisiaj), więc do dokonania transakcji jeszcze nie doszło. Pytanie: czy sprzedający może jeszcze (do momentu wpłaty) anulować transakcję? Z góry dzięki.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie może może to zrobić kupujący. Kupujący ma na opłacenie 5 dni, oczywiście nie musi opłacać  i wówczas nie dochodzi do zakupu.

oznacz moderatorów

Gregory2kkk
#2 Obserwator#

Problem w tym że kupujący naciska i zapewne zamówienie opłaci. Na razie jednak tego nie zrobił, dlatego się zastanawiamy czy jest opcja na anulowanie ze strony sprzedającego dopóki nie jest to opłacone, a więc transakcja poniekąd nie została dokonana.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gregory2kkk Nie czytasz wszystkich odpowiedzi. Transakcja jest dokonana, a sprzedający nie może jej anulować. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gregory2kkk Do transakcji już doszło. Kupujący ma 5 dni na zapłatę, a jeśli tego nie zrobi, dopiero wtedy transakcja zostanie automatycznie anulowana i aukcja sprzedającego się odnowi. Sprzedający wcześniej nie może jej anulować. 

Do transakcji dochodzi w momencie kliknięcia Kup teraz. 

oznacz moderatorów

Gregory2kkk
#2 Obserwator#

Screenshot_20211227-153044_Samsung Internet.jpg

 

Allegro twierdzi, że dopiero po zapłacie lub wypełnieniu formularza.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gregory2kkk Do zakupu dochodzi w chwili zapłaty, bo tam zawiera się umowy warunkowe, zgodnie z regulaminem. Tym warunkiem jest zapłata. Przeczytaj regulamin. Do transakcji dochodzi już w momencie kliknięcia Kup teraz i sprzedawca NIE MOŻE tego anulować, ponieważ umowa została zawarta. Po pięciu dniach bez wpłaty, umowa zostanie rozwiązana.

oznacz moderatorów