anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam obowiązek zapłacić za wylicytowany przedmiot ?

Client:108998667
#7 Wielbiciel#

Ostatnio kupiłem przedmiot i niestety źle policzyłem wydatki teraz nie stać mnie na opłacenie licytacji, a sprzedający straszy mnie, że skieruje sprawę do sądu czy mam obowiązek zapłaty albo jaka kara Czeka mnie w sądzie zaproponowałem 1600 zł 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie masz obowiązku > masz 5dni na opłacenie, nie zapłacisz nie ma zakupu. Dobrze poinformować o tym sprzedającego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zgodnie z prawem masz obowiązek zapłaty ale nie martw się - szansa, że sprzedający pójdzie do sądu jest praktycznie zerowa. 

oznacz moderatorów

Client:108998667
#7 Wielbiciel#

Jednak jest to 1600 zł i strasznie straszy co się stanie jak pójdzie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nigdzie nie pójdzie, nie masz obowiązku płacenia.

oznacz moderatorów

Client:108998667
#7 Wielbiciel#

Zapomniałem też dodać, że wylicytowałem przedmiot na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie zapomniałaś. opisałem Ci wszystko. Nie musisz płacić i już.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 super rada a jak sprawa wyląduje w sądzie to pokryjesz koszty autorowi @Client:108998667 ???

Podaj mi ustawę która mówi że nie ma obowiązku płacić, regulamin allegro mnie nie interesuje nad nim jest Kodeks Cywilny i inne ustawy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie pochwalam takiego czegoś żeby było jasne. Ale nie ma obowiązku zapłaty. Wielu sprzedających nie chce wysłać, nie wysyła i tak na nich nie najeżdżacie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Zarówno sprzedający, jak i kupujący mają prawo pójść do sądu > nikt nikomu nie broni założyć sprawy. A że to jest nieopłacalne > szkoda czasu i nerwów > dlatego nikt tego nie robi > ale umowa została zawarta > niezależnie od tego, która strona się z niej nie wywiązała.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL kupujący ma 5dni na zapłacenie> nie opłaci nie ma zakupu. Tam są zawierane umowy warunkowe. Może iść do sądu i nikt mu nie zabroni i niczego nie ugra> tak jak kup[ujący jak i sprzedajacy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:108998667 bla... bla .... 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ale jak pójdzie to co robić....

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:108998667 Wypadałoby opisać sprzedającemu sytuację z brakiem środków i przeprosić > zawsze to lepsze niż awantura. A sprawę do sądu zawsze ma prawo skierować.

oznacz moderatorów