anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zweryfikować konto sprzedawcy na Allegro lokalnie?

michkr2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Obserwuję ogłoszenie z pewnym używanym produktem poniżej ceny rynkowej na Allegro Lokalnie. Niestety poza nickiem sprzedawcy i miejscowością nie ma żadnych informacji o nim. Czy można jakoś zweryfikować konto sprzedawcy czy jest prawdziwe, czy nie jest to oszust? Już raz się naciąłem, stąd moje pytanie.

Dziękuję.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

@michkr2 Raczej się nie da.
Jak bardzo cena odbiega od rynkowej?
Pokaż link do tego ogłoszenia.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Daj link do oferty może ktoś pomoże.

oznacz moderatorów

michkr2
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A napisz wiadomość na czacie do sprzedającego, zawsze zobaczysz czy się odezwie i co napisze, ale jak podejmiesz decyzje o zakupie to tylko płać przez Allegro w razie czego powinno udać się odzyskać środki.

oznacz moderatorów

michkr2
#8 Zapaleniec#

Sprzedający opisuje przedmiot, wymieniliśmy kilka wiadomości. Sprawia wrażenie, że jest OK. Jednak kilka lat temu kupując pewną rzecz, też nic nie wzbudzało podejrzeń, a utopiłem kilka stówek, po czym konto nagle zniknęło. 

Jeszcze takie pytanie, czy na Allegro Lokalnie przesłana kwota trafia do sprzedawcy dopiero, gdy kupujący potwierdzi odbiór przesyłki (tak jak na OL....)? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michkr2 Nie - na allegro sprzedający może od razu wypłacić sobie pieniądze.
W mojej opinii nie ma tu się czego obawiać - ale to tylko moja opinia.


Poza tym - kupując bezpośrednio na allegro masz ochronę w postaci Allegro Protect - na wypadek gdyby coś jednak poszło nie tak.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michkr2 Co do ceny to nie jest ona poniżej rynkowej.
Z tego co widzę to powiedziałbym, że jako sprzęt używany jest nawet niewiele powyżej jej realnej wartosci.
Nowe możesz kupić od ręki za 539 zł

oznacz moderatorów

michkr2
#8 Zapaleniec#

Macie rację. Chyba jednak zdecyduję się na nowy produkt z Allegro. Dziękuję ślicznie za pomoc @komis-bell , @LEW433 

oznacz moderatorów