anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zmienić sposób płatności i odbioru towaru?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem towar od sprzedawcy za pobraniem, ponieważ sprzedawca nie miał konta bankowego połączonego z kontem. Teraz konto jest powiązane. Czy sprzedawca może zmienić metodę płatności dla bieżącego zamówienia? Chcę zapłacić 100% z góry przez allegro.

Kupiłem metodą „Kup Teraz”

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102620041 Allegro Lokalnie? W systemie już nic nie zmienicie i nie zapłacisz przez Allegro Finanse. Możesz tylko wysłać sprzedawcy mailem swoją rezygnację z zakupu, on wtedy otrzyma zwrot prowizji, a Ty po wznowieniu aukcji kupisz ponownie, wybierając płatność z góry.

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

"Możesz tylko wysłać sprzedawcy mailem swoją rezygnację z zakupu"

Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem "Dyskusję ze sprzedającym"
z powodu „Powiadomienia o uchyleniu sprzeciwu, obsługiwanym obsługiwanym dostępie”
Chcę zrobić z góry za towar, zamiast za pobraniem, przez wszystko "

Czy sprzedawca musi teraz odpowiedzieć? Czy to nie to?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102620041 Tak, w Dyskusji sprzedający ma obowiązek udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Po tym czasie możesz tam poprosić o pomoc Allegro.

W systemie już nic nie zmienicie, ani Ty, ani on, czyli wysyła za pobraniem lub Ty w Dyskusji rezygnujesz z zakupu. On występuje o zwrot prowizji, wystawia ponownie aukcję i kupujesz znowu płacąc z góry.

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Oto nasz dialog, ani ja, ani sprzedawca nie wiemy, co robić. Prosimy o pomocScreenshot_16.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102620041 Coś mieszasz. Wybierasz powód "bak instrukcji lub gwarancji", a zgłaszasz chęć zapłaty przez Allegro po wybraniu pobrania?

W sumie powód ma mniejsze znaczenie. W Dyskusji napisz, że rezygnujesz z zakupu. Niech sprzedawca wystąpi o zwrot prowizji, który powinien otrzymać. Nic już nie zmienisz, sprzedawca nie ma możliwości udostępnić Ci w tym przypadku płatności z góry. Dopiero gdy wystawi aukcję ponownie, będziesz miał możliwość znowu dokonać zakupu i zapłacić z góry.

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

"Niech sprzedawca wystąpi o zwrot prowizji, który powinien otrzymać."

 

jak on może to zrobić?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102620041 Niech poprosi o zwrot tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... powołując się na Twoją rezygnację z zakupu w Dyskusji.

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, czyli sprzedawca musi wypełnić ten formularz opinii, dołączyć zrzut ekranu naszej rozmowy z nim w otwartej dyskusji, w której oświadczam, że odmawiam zakupu. A czy powinienem poprosić o zwrot prowizji? A ile czasu czekać na tę decyzję? Kiedy można wznowić aukcję? Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102620041 Tak, sprzedawca może poprosić o zwrot prowizji przez ten formularz, pokazując Twoją rezygnację napisaną w  Dyskusji. Ty nie musisz prosić o zwrot prowizji. Na decyzję trzeba poczekać około 24 godzin, czasem nieco dłużej. Aukcję można wznowić już teraz.

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Czy (sprzedawca) wybrałem zły powód otwarcia dyskusji? Nie widzę sposobu na anulowanie zakupu

oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Tak zrobiłem - prawda? Z góry przepraszam za mój polski, jestem z Ukrainy i nie znam dobrze twojego języka komunikacji.Screenshot_17.jpg

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

[edycja]

Nie to nie to. Możesz napisać email przez wiadomości aby Allegro "widziało". Sprzedawca wystąpi do all o zwrot opłaty. Wystawi jeszcze raz, a Ty kupisz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:102620041
#7 Wielbiciel#

Tak zrobiłem - prawda? Z góry przepraszam za mój polski, jestem z Ukrainy i nie znam dobrze twojego języka komunikacji.Screenshot_17.jpg

oznacz moderatorów