anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po unieważnieniu zakupu pieniądze trafią do sprzedającego ?

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Witam ostatnio miałem takie zdarzenie że aż brzuch boli z nerwów . Ostatnio kupiłem 2 przedmioty przez allegro lokalnie niestety przez przerwę świąteczną [boże ciało] jak i weekend pieniądze nie trafiły na czas mimo iż przelałem je na konto . Allegro poinformowało mnie meilowo iż moje zakupy są unieważnione . Czy jest szansa że pieniądze trafią do sprzedawców a jeśli nie czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy . 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

@Aryen1488 Zapłaciłeś bezpośrednio na konto sprzedawcy, poza Allegro? W takiej sytuacji sprzedawca ma obowiązek wysłać towar, ponieważ pieniądze do niego dotrą. Allegro unieważnia takie transakcje w swoim systemie wtedy, gdy nie zapłacisz przez Allegro Finanse, ale jeśli zapłacisz poza Allegro, sprzedawca jest zobowiązany do finalizacji transakcji. W takiej sytuacji, gdyby nie wysłał towaru, możesz ubiegać się o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, musisz tylko napisać do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38 i dołączyć potwierdzenie przelewu.

Poniżej odpowiedź Allegro w podobnej sprawie;

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Niestety w Allegro nawet Lokalnie w POK nie mogę znaleźć przedmiotów za które zapłaciłem w tym nie wyświetlają mi się ich numery . Czy mogę prosić o meil kontaktowy aby tam podać dowody wpłaty .

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Aryen1488  

Dzisiaj jest pierwszy dzień po długim weekendzie. Napisałeś czy zadzwoniłeś do sprzedających ? Może otrzymali wpłaty i szykują paczki a Ty już szukasz kontaktu do POK. 🙄🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Tak napisałem do sprzedających i żaden się nie odezwał . Z powodu weekendu przelew zrobiłem dziś a jak wiadomo przyjdzie dziś wieczorem . To też zdenerwowałem się wiadomością od allegro gdyż pierwszy raz takie coś jest .

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Aryen1488 Z tego co tu przeczytałem zrozumiałem, że przelewy zrobiłeś bezpośrednio na konta bankowe sprzedających, tak? Można spytać dlaczego tak, a nie jak regulamin przykazał, przez allegro finanse?
Czy może tak jak wyżej pisze @nat_not zrobiłeś tradycyjne przelewy w ramach PayU?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Nie za pomocą Allegro tylko ze zamawiałem chyba w czwartek potem w piątek nie mogłem bo popołudnie do pracy więc przelew zrobiłem dziś po weekendzie .

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Aryen1488 Zakupy są widoczne w tej zakładce. Widzę, że płatności nie zostały jeszcze rozliczone. Czy wykonałeś wpłatę np. na poczcie?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Dokonałem zakupu za pomocą banku z tego co teraz widzę sprzedawcy z allegro otrzymali mają wpłatę za to nie ma informacji czy dotarły przelewy do allegro za unieważnione zakupy . Napisałem do allegro kontakt opisując sytuację ale to mnie nie uspokaja . Wciąż nie wiem czy sprzedawcy otrzymają moje pieniądze czego bym pragnął gdyż zależy mi na towarze oraz nie wiem co się dzieje z moimi pieniędzmi .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Aryen1488 Jeśli widzisz, że sprzedawcy otrzymali wpłaty, to chyba zapłaciłeś przez Allegro Finanse przelewem tradycyjnym w banku. Jeśli zapłaciłeś zwykłym przelewem poza Allegro i wiesz, że sprzedawcy wpłaty otrzymali, powinni Ci wysłać towar. Nie gorączkuj się tak, zapłaciłeś dopiero dziś. Masz zakupy tu; https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione ?

Czy te zakupy są anulowane? Jeśli tak, zapłaciłeś jednak zwykłym przelewem poza Allegro, ale sprzedawcy nadal mają obowiązek wysłać towar, ponieważ otrzymali wpłaty. Gdyby nie wysłali, możesz ubiegać się o rekompensatę z POK, link do kontaktu z Allegro masz podany wyżej.

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

XYZ96 źle mnie rozumiesz i najwyraźniej nie czytałeś moich komentarzy . Więc powtórzę jeszcze raz . 2 Czerwca zamówiłem 2 przedmioty z allegro lokalnie przez święta [boże ciało] i zajęty piętek [popołudniowa zmiana] oraz weekend przelewu dokonałem dziś za pomocą konta bankowego na adres allegro  . Mimo to allegro o godzinie 14 :32 i 33 pisze mi że zakup anulowany . I jak tu się nie denerwować nie wiem co się dzieje z moimi pieniędzmi brak kontaktu ze sprzedawcami ,brak kontaktu od allegro . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Aryen1488 Bo tak piszesz, że ciężko zrozumieć.

Jeżeli 2 czerwca kupiłeś na Lokalnie, a zapłaciłeś dopiero dziś w banku na konto Allegro, zapłaciłeś przelewem tradycyjnym, więc sprzedawcy nie otrzymali jeszcze wpłaty, a minęło już 5 dni, więc zakupy masz anulowane, zgodnie z regulaminem, dlatego tak Ci Allegro napisało. W takiej sytuacji zlecona wpłata przelewem tradycyjnym też zostanie anulowana i pieniądze do Ciebie wrócą. Allegro zapyta Cię mailem, na jaki rachunek bankowy zwrócić wpłatę. Możesz też zapytać o te pieniądze Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

Na Allegro Lokalnie musisz płacić przed upływem pięciu dni.

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

55.png

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Według zgłoszenia wynika że sprzedawcy otrzymali pieniądze lecz po 1 dlaczego allegro nie wyświetliło mi informacji że sprzedający otrzymali wpłatę a po 2 dlaczego owych towarów nie mogę wpisać w dyskusję lub formularz POK . Właśnie straciłem nadzieję na odzyskanie pieniędzy brak również w dalszym ciągu kontaktu ze sprzedającymi . 

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się ze sprzedawcami jak myślałem nie otrzymali pieniędzy .

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Aryen1488 Twoje wpłaty zostały zaksięgowane wczoraj o godzinie 16:31. Wtedy sprzedajcy uzyskali do niech dostęp, a Ty powinieneś otrzymać powiadomienie o przekazaniu wpłaty. 

Jeśli problem z rozpoczęciem dyskusji nadal występuje, prześlij proszę zrzuty ekranu, na których będzie widoczny. Postaram się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

grozo.png

oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

To już 3 dzień i sprawa nadal nie rozwiązana . Allegro twierdzi że sprzedawcy dostali wpłatę za pomocą payu sprzedająca natomiast uważa iż wpłaty nie otrzymała sugerując mi abym sam prosił allegro o zwrot gotówki . Nie wiem kto zawinił payu ,allegro czy sprzedający ale wciąż jestem bez towaru i gotówki . 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Aryen1488 Konsultantka napisała, że wysłaliśmy upomnienie do sprzedającego. Sprawa powinna się więc wkrótce wyjaśnić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Aryen1488
#8 Zapaleniec#

Ile to czasu musiało minąć by wyszło na jaw że płatność dokonałem prawidłowo a leniwy sprzedający nie chciał odebrać pieniędzy i nie wysłał towaru . Jedynie co się zmieniło to fakt że sprzedający w ramach sankcji dostał blokadę a ja i tak zostałem bez pieniędzy i towaru . Z przykrością muszę stwierdzić że allegro lokalnie nie jest bezpiecznym serwisem gdyż wystarczy przerwa świąteczna lub opóźniony przelew bankowy aby twój zakup był anulowany . Potem robi się dym i albo otrzymasz towar lub zwrot gotówki albo zostajesz z niczym . 

oznacz moderatorów