anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy program rekompensaty obejmuje takie sytuacje jak moja?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam pewien problem, kupiłem w aukcji telefon. 

W opisie jest napisane, że telefon był wymieniany na nowy podczas gwarancji, okazało się jednak, że nie był wymieniony a naprawiony (mam na to dokument z serwisu jakie części). Mało tego, okazało się, że telefon miał uszkodzony dotyk - nie łapał dotyku na dole. Odesłałem go do serwisu i mi to naprawiono, na co również mam dokument.

Chciałbym uzyskać rekompensatę ponieważ telefon jest po naprawie , czyli ma mniejszą wartość, plus jak przyszedł okazał się, że jest dotyk walnięty - druga naprawa.

1) czy muszę udać się na policję zgłosić oszustwo?

2) czy we wniosku muszę wysłać zdjęcie swojego dowodu ?

Sprzedawca zaproponował mi zwrot gotówki, nie zgodziłem się bo nakleilem już folie za 70 zł, nie wiedziałem , że jeszcze dotyk jest walnięty, zacząłem go testować. W sumie telefon przyszedł do mnie 30 grudnia, a 2 stycznia już zgłosiłem do serwisu awarie telefonu, która mi uznano. Czy program rekompensaty obejmuje takie sytuacje ?

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:82433701  Dałeś tel do naprawy na gwarancji, serwis go zrobił i działa teraz dobrze? Jeżeli tak, to jaką chcesz rekompensatę, za co? jak był zepsuty, trzeba było go zwrócić.

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

Może źle rozumiem program, on zwraca tylko całość gotówki? 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:82433701  od kogo ty chcesz tej rekompensaty? Tłumaczyłem ci, że jak był zepsuty trzeba było zwrócić telefon sprzedającemu. Teraz ingerowałeś w taki, czy inny sposób w telefon, więc raczej nie licz na jakąś rekompensatę z tego tytułu.

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

Od sprzedajacego bo naprawa zmniejsza wartość telefonu. Naprawa to jedno ale był niezgodny z opisem (już byl po 1 naprawie).

Czyli program przewiduje tylko zwrot całościowy ?

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:82433701  Ile razy mam ci tłumaczyć? Po co sam naprawiałeś telefon. Uzgadniałeś ze sprzedającym? Jeśli nie to nie ma o czy rozmawiać. Jeśli dogadałeś z nim, że coś ci dorzuci po naprawie, to pisz do niego.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:82433701 mówiąc o rekompensacie, rozumiem że masz na myśli POK, to nie jest program którego możesz domagać się od sprzedającego. Do sprzedającego możesz zglosić reklamacje, opisać problemy, odesłać telefon i czekać na rozpatrzenie, sprzedający ma na to 2 tyg. Możesz napisać, że chcesz częściowy zwrot kosztów zakupu.

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

O, dziękuję.

Czyli źle rozumiem program. Wydawało mi się, że gdzieś byl temat, że telefon był niepoprawnie opisany i allegro zwróciło 100 zł. Na jakiej podstawie to zrobiono?

Sprzedający mi nic nie zwróci bo nie umie nawet przeczytać dokumentu o naprawie, który sam wysłał.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:82433701 możesz złożyć reklamację przez Dyskusję. Jeżeli nie będziesz mogł dogadać się ze sprzedawcą, możesz tam poprosić o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja bym zgłosił od razu na policje albo do prokuratury zaznaczając że nakleiłem folie która w znacznym stopniu zwiększa wartość. 

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

No i kolego nie miałeś racji a Twój ton był do kitu. Przyznano mi rekompensatę za błędny opis. Nie wypowiadaj się jak nie masz wystarczającej wiedzy ... 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:82433701 Gratulacje, ktoś dobrze Ci doradził, aby próbować z POK 🙂

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

Dzięki ale jestem zdziwiony niektórymi wypowiedziami i jeszcze jakieś dziwne teksty. No ale może sami tak robią?

Na logikę, sprzedawca źle opisał telefon, wysłał uszkodzony a niektórzy zdziwieni o co chodzi. Opis powinien być prawidłowy i tyle. Telefon przez to miał mniejszą wartość. Zachęcam każdemu, kto został oszukany do kontaktu z allegro i składania wniosku, allegro rzeczywiście chroni kupujących! 🙂 

oznacz moderatorów
markam43
#13 Ambasador#

@Client:82433701 Możesz złożyć wniosek o rekompensatę z POK, ale w tej sytuacji masz raczej małe szanse na jej uzyskanie. POK zwraca też częściowe kwoty, nie tylko całą cenę towaru. Jeżeli telefon w rzeczywistości znacznie różni się od opisanego, ma mniejszą wartość, można złożyć wniosek. Wcześniej warto złożyć reklamację sprzedawcy i zażądać obniżenia ceny, a gdy ją odrzuci, wtedy wniosek do POK; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Nie w każdym przypadku trzeba zgłaszać sprawę na policję, a we wniosku można ominąć opcję dołączenia skanu dowodu osobistego. Jeśli chcesz - próbuj.

oznacz moderatorów
Client:82433701
#9 Pomysłodawca#

Ok dzięki.

Po prostu denerwują mnie takie praktyki ,,telefon w bardzo dobrym stanie" , ,,wymieniony na nowy podczas gwarancji" , a okazuje się , że : jest po naprawie (to jak outlet z x koma, gdzie cena spada o 400 zł za telefon), rysy z tyłu, a podobno ciągle w case nosił (sprzedawca mi mówi a czego oczekiwałem od używanego), do tego po dwóch dniach okazało się, że dotyk nie łapie na dole (sprzedawca twierdzi, że moja wina) 🙂

oznacz moderatorów