anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przysługuje mi reklamacja/gwarancja?

maridz4206
#7 Wielbiciel#

Kupiłem nową pamięć do komputera na Allegro Lokalnie. Po około 1,5 roku przestała działać prawidłowo. Sprzedający zlikwidował konto. Elektronika ma zwykle 2-3 lata gwarancji. Czy przysługuje mi w tym przypadku jakaś reklamacja/gwarancja?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@maridz4206 na Lokalnie zwykle są sprzedawcy prywatni  ,wszystko jest uzależnione od tresci oferty .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@maridz4206 przysługuje ci 2 lata rękojmi z kc w zakupie od osoby prywatnej a czy ta osoba uwzględni twoją reklamację czy nie to tylko jej widzimisię a jak nie zgadzasz się z tym to do sądu sprawe z powództwa cywilnego możesz założyć. Druga rzecz udowodnij że po 1,5 roku według starych przepisów wada istniała w towarze w momencie zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Gwarancji udziela gwarant więc nie znamy oferty z tamtego czasu, brak konta utrudnia ale sprzedający ma obowiązek rozpatrzyć reklamację a masz zakup gdzieś zapisany?

oznacz moderatorów

maridz4206
#7 Wielbiciel#

Tylko w "Moich zakupach" na Allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc masz 2lata na reklamację, otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

maridz4206
#7 Wielbiciel#

Ok, spróbuje. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@maridz4206   Sprawdź na stronie producenta, wielu producentów chwali się wieczystą gwarancją dla pamięci. Nie korzystałem ale sprawdzić warto.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Jeżeli chodzi o pamięci RAM, to większość firm daje albo gwarancję wieczystą, albo dożywotnią (to nie jest to samo). Napisz jakiej firmy to pamięć.

 

oznacz moderatorów

maridz4206
#7 Wielbiciel#

To jest Corsair Vengeance.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Corsair udziela wieczystej gwarancji.
Tu masz formularz zgłoszenia https://help.corsair.com/hc/requests/new?ticket_form_id=360000397351

 

oznacz moderatorów