anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy są jakieś problemy z wypłatami z Pay U? sprzedawca nalega abym przelał pieniądze bezpośrednio

MAMY ROZWIĄZANIE!
mstanik89
#8 Zapaleniec#

Witam zakupiłem na allegro lokalnie telefon ale sprzedawca nalega aby przelew odbył się bezpośrednio na konto bankowe nie przez allegro pay U bo podobno są jakieś problemy z wypłatami. dziwnie do mnie wypisuje nalega na szybki przelew. Prosze o pomoc bo nie mogę nawiązać szybkiego kontaktu z allegro. Chodzi mi czy na prawde są problemy z wypłatami allegro.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
pinsplash
#21 Demiurg#

@mstanik89 Nie ma problemów, przez PayU bezpieczniej dla Ciebie, choć oczywiście możesz mu przelać bezposrednio. ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mstanik89
#8 Zapaleniec#

kiedy przeleje bezpośrednio podane konto to czy przy wałku dalej mam szanse odzyskać pieniądze tak jak przez allegro finanse?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mstanik89 Wpłaty bezpośrednie na Allegro Lokalnie są objęte Programem Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
mstanik89
#8 Zapaleniec#

trochę mnie to niepokoi dane konta allegro są inne od danych konta bankowego. Miejsce wysyłki jest inne niż miejscowość w którym zarejestrowane jest konto allegro. 

Czyli kiedy wyślę pieniądze na konto podane przez sprzedającego w osobnym mailu a nie przez allegro finanse to dalej te pieniądze są ubezpieczone? obawiam się że nie.  Dużo niewiadomych...

dane konta allegro inne niż dane konta bankowego

adres wysyłki inny niż adres zarejestrowania konta allegro 

sprzedawca nalega abym szybko wpłacił na podane konto i pisze że na wypłatę z allegro czeka juz 37 dni. Czy to może być prawdą?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mstanik89 Poproś o wysyłkę za pobraniem, z opcją sprawdzenia zawartości. Będzie najbezpieczniej.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@mstanik89 Nie jest to prawda, może nie ma skonfigurowanego konta do wypłat, bezpieczniej jest przez AF, można także tak jak proponuje @WREDZIA-W1 . Poszukaj innej oferty jak masz wątpliwości.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mstanik89 NIE wysyłaj na inne dane niż Sprzedajacego! Bo potem jak udowodnisz że zapłaciłeś za towarTEMU sprzedajacemu? Płać przez Allegro!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mstanik89 Tak, POK nadal działa. Ważne, abyś numer konta otrzymał w powiadomieniu od sprzedawcy.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mstanik89 Uważaj, to może być próba oszustwa ze strony sprzedającego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca bardzo nalega na szybką wpłatę i to nie tak jak ma w swoich ustawieniach to dla mnie jest wystarczająco podejrzane by zrezygnować z oferty tego sprzedawcy i odstąpić od umowy .

oznacz moderatorów