anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może odmówić wysłania towaru z powodu zbyt niskiej ceny uzyskanej na licytacji?

Gwynbleidd1989
#2 Obserwator#

Po wygranej licytacji dostałem wiadomość od sprzedającego żeby nie robić przelewu bo za taką kwotę przedmiotu nie sprzeda . Teraz zastanawiam się co zrobić ,nie żeby mi jakoś bardzo zależało ,ale tak się chyba nie robi . Pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją ,dodam że przedmiot był kupiony na allegro lokalnym .

Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pinsplash
#21 Demiurg#

@Gwynbleidd1989 Zgłosić do Allegro. Jeżeli byś zapłacił - zostałaby prawnie zawarta umowa. Bo na Lokalnym dzieje się tak w momencie zapłaty. Wtedy mógłbyś iść do sądu. A tak - nawet nie wystawisz negatywa ( na lokalnie nie ma ocen) . Zgłoś dl Allegro - pogrożą mu palcem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najlepiej dać sobie spokój, możesz żądać wysłania, umowa zawarta, ale skończy się zwrotem środków. Możesz pójść do sądu.Także omijać AL.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gwynbleidd1989 Możesz zapłacić i domagać się wydania towaru, nawet sądownie. Po zawarciu umowy w wyniku licytacji sprzedawca nie może odmówić wydania rzeczy dlatego, że cena jest za niska. Moim zdaniem sprawę wygrasz, sprzedawca wyda Ci towar i pokryje wszystkie koszty sądowe.

oznacz moderatorów