anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający musi oddać pieniądze za niesprawny sprzęt?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Walega147
#7 Wielbiciel#

kupiłem kartę graficzną. sprawdziłem czy wyświetla obraz i wgl czy działa. włączyła sie wiec ja zostawiłem w kartonie na pare dni (dzis jest 13 dni od kupienia; od odebrania z paczkomatu jeszcze mniej). w opisie sprzedający napisał ze 14gw rozruchowej więc zrobiłem sobie mala nadzieje. wczoraj złożyłem nowy komputer do którego miala isc i znalazłem usterkę mianowicie wentylatory cały czas sie resetują i chodza z prędkością 2500rpm (to duzo). sterowniki sie resetują a w opisie bylo co innego. teraz sprzedający odczytuje i nie odpisuje wiec założyłem dyskusje. mam jakies szanse na odzyskanie pieniędzy?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Walega147. Chodzi o zakup zrealizowany przez Allegro, czy Allegro Lokalnie? Jeśli możesz, to podaj numer zamówienia - znajdziesz go w szczegółach zakupu. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Złóż reklamacje, na AL nie ma zwrotu, otwórz dyskusję tam wszystko się wyjaśni: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Walega147 jak uzna roszczenia reklamacyjne to może naprawić// wymienić lub zwrócić pieniądze.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Walega147  Oczywiście że masz prawo złożyć reklamację nawet jeśli karta jest dobra.  O rozstrzygnięciu reklamacji decyduje jednak sprzedający, po odesłaniu karty on sprawdza kartę ponownie i decyduje czy reklamacja była uzasadniona.

Piszę to dlatego ponieważ po twojej wypowiedzi mam poważne wątpliwości czy potrafisz prawidłowo zainstalować ta grafikę. Co to takiego jest "reset sterowników" ?  Może powinieneś poprosić o pomoc jakiś serwis?

Gwarancja rozruchowa obecnie nie istnieje, obowiązuje rękojmia i trwa 2 lata, oczywiście jeśli sprzedający wyraźnie nie napisał że wyłącza rękojmie. Nie wyłączył bo jak widać pewnie nie wie że  obowiązuje rękojmia.

oznacz moderatorów
Walega147
#7 Wielbiciel#

nie rozumiem jak moge zle podlaczyc karte grafiki a pozatem reset sterownikow w nowym komputerze, reset NOWYCH sterownikow nie wiem co ma dac. sprawe rozwiazalem sam ze sprzedajacym

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

To dobrze że rozwiązałeś problem ze sprzedającym, jednak wcale mnie nie przekonałeś ze potrafisz prawidłowo zainstalować tą grafikę. Oczywiście pewnie włożyć do komputera ja potrafisz, jednak sterowników nie zainstalowałeś.

Nie ma czegoś takiego jak reset sterowników. Może napisz jaka dokładnie jest ta karta i jaki sterownik jej  instalowałeś. 

Oczywiście po włozeniu karty do komputera windows rozpoznaje ją i instaluje automatycznie jako standartową kartę VGA. Dopiero potem można instalować sterownik własciwy dla tej karty.

oznacz moderatorów
Walega147
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
Walega147
#7 Wielbiciel#

i sprawa zalatwiona wiec koniec tematu

oznacz moderatorów
Walega147
#7 Wielbiciel#

i szukalem po necie i wiecej ludzi mialo taki problem i kazdy odpowiadal pod takim postem ze lepiej oddac karte i wziac inna poki moga

oznacz moderatorów