anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy ta strona to oszustwo

greg1711
#7 Wielbiciel#

czy ta strona to oszustwo?

https://allegrolokalnie.8v7a9.pl/oferta/0a9d618a-c5d9-4efa-871c-32f31f033f54 

Zapłaciłem 800 zł 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście, nie odzyskasz kasy, ale należy zgłosić na Policję.

oznacz moderatorów

greg1711
#7 Wielbiciel#

Wygląda normalnie, ale sprzedawca twierdzi , że nie przeszły te płatności i zostaną zwrócone i prosi o ponowną płatność

greg1711_0-1720389265975.png

greg1711_1-1720389305137.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zostałeś oszukany. 
Ten link nie prowadzi do allegro, to fałszywa strona. 
Niestety ale straciłeś pieniądze. 
Jak zerkniesz w bankowości na potwierdzenie to podany przez Ciebie BLIK posłużył najpewniej do wypłaty pieniędzy w bankomacie. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@greg1711 nic nie zostanie zwrócone, jeśli dokonasz ponownej płatności zostaniesz po raz drugi oszukany 😞 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#14 Krzewiciel#

Wystarczy spojrzeć na link i od razu widać wałek.

prawdziwe Allegro Lokalnie ma allegrolokalnie.pl/oferta/  i dalej tytuł oferty, a tutaj: allegrolokalnie.8v7a9.p/ oferta

oznacz moderatorów

greg1711
#7 Wielbiciel#

Najgorsze jest to, że na tej stronie wszystko działało, odnośniki do allegro protec, i inne wszystkie elementy były aktywne i można było przejść do poszczególnych zakładek. Allegro w ogóle się nie broni przed takimi podrobionymi stronami?  Jak ma ktoś rozróżnić taką stronę? Owszem teraz widzę że adres był inny, ale odnośnik był na **piiip** i to mnie zmyliło. Moja strata i nauczka na przyszłość. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@greg1711 a co za problem zrobić klona strony,  jak ma się allegro bronić jak link dostajesz z zewnątrz ? 

Poczytaj co do domena 8v7a9. pl  a co to subdomena allegrolokalnie.8v7a9. pl widzisz różnicę ? i tak naprawdę gdzie dokonałeś zakupu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@greg1711 Allegro nie ma jak się przed tym obronić.
Za to obronić mogą się łatwo sami kupujący - wystarczy samodzielnie szukać ofert bezpośrednio na stronie głównej allegro a nie na innych portalach.

oznacz moderatorów