anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wygrywając licytację jestem zobowiązany do kupna przedmiotu?

xMarczuk
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Czy wygrywając licytację jestem zobowiązany do kupna przedmiotu? Został 1 dzień do końca a prawdopodobnie nie dam rady jednak kupić tego przedmiotu. Czy muszę ostatecznie go kupować? Co muszę zrobić by zrezygnować ewentualnie z mojej oferty?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz płacić( na zapłacenie jest 5 dni, jakbyś  chciał zapłacić) i nie musisz odstępować od umowy na AL, ale może poinformować sprzedającego o rezygnacji. Nie licytuj już więcej jak nie chcesz kupić, może ktoś inny by wygrał i kupił.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xMarczuk nie macie innych  formy zabaw niż licytacji na allegro?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@xMarczuk Zgodnie z regulaminem Lokalnie, nieopłacona transakcja przez 5 dni jest uznana za niebyłą, a umowa kupna zostaje rozwiązana. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Możesz więc nie płacić bez żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Czyli "witaj allegro lokalnie"- to jest  po prostu "chore".

W świetle prawa transakcja jest zawarta, regulamin Allegro - to rzecz "podrzędna". Nie może naruszać obowiązującego prawa. Kupujący musi wysłać sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy - to chyba jest logiczne. I chyba niej est to jakiś duży problem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety ale na alle-piaskownicy wszystkie niegrzeczne dzieci mogą bawić się bezkarnie.

oznacz moderatorów