anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zakup na allegro lokalnie jest bezpieczny?

Pawel1924
#7 Wielbiciel#

Cześć,

mogę kupić aparat w dobrej cenie na allegro lokalnie, ale mimo że to dobra oferta to kwota jest około 5000zł.

Szkoda by było stracić takie pieniądze.

Więc chciałem zapytać, co w przypadku gdy zostanę oszukany? Czy będę mógł liczyć na pomoc allegro?

Czy dostanę zwrot pieniędzy?

A gdy sprzedający wyśle sprzęt ale np. okaże się że nie jest zgodny z opisem? np. nie jest do końca sprawny?

Czy wtedy też allegro pomoże? czy zostaję z tym sam?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Pawel1924
#7 Wielbiciel#

Jakie macie doświadczenia?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj skąd sprzedajacy i dopytaj>takie rzeczy mogą się później przydać w razie "nieporozumień", rób to przez Allegro>czat. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy>masz dyskusję masz POK(allegro Protect), także środków nie stracisz > może w najgorszym przypadku trochę potrwać odzyskanie(kilka tygodni). Ważne > od prywatnego sprzedającego nie masz zwrotu bez podania przyczyny>chyba ze wyrazi na to zgodę, zostaje reklamacja z tytułu rękojmi>sprawdź czy jej nie wyłącza.

oznacz moderatorów

Pawel1924
#7 Wielbiciel#

Sprzedający napisał w ogłoszeniu, że wszystko ok.

Kontaktowałem się z nim, i właśnie tak się z nim dziwnie pisało. Ale może przesadzam.

Jednak zastawiałem się co się stanie, jak np. konto będzie na słupa, ja przeleję kasę a nic nie dostanę?

Albo sprzęt będzie uszkodzony.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pisałeś przez Allegro ? zakup rób tylko przez Allegro, są to bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

ODPUŚĆ SOBIE TEMAT ZAKUPU.

Poczytaj na forum ilu ludzi miało problemy. Samo szarpanie się wykańcza.

Przeczytaj tez sobie regulamin nowego AP.

Generalnie = dałbym sobie spokój.

Co z tego, że wyśle sprawny powiedzmy jak padnie podczas transportu. I co wtedy?

Jakies 2 tygodnie temu pisal gosc ktory kupil jak sie okazalo uszkodzony obiektyw. Sprzedajacy go olał. Stracil mase czasu na szarpanie i skonczylo sie tym, ze dostal z trudem kase na naprawe. Dla mnie kiepskie rozwiązanie.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zapewne aparat wygwizdany z przebiegiem parę milionów zdjęć. Lepiej zakupić słabszy a nowy.

oznacz moderatorów

Pawel1924
#7 Wielbiciel#

Właśnie chodzi o to że przebieg jest niski.

Przecież jest chyba ochrona kupujących?

jeżeli gościu wyślę aparat a do mnie dojdzie zepsuty i a on powie że wysłał sprawny i pewnie w przesyłce się zepsuł to wtedy Allegro zwróci mi pieniądze?

oznacz moderatorów