anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nie interweniuje w mojej sprawie?

Client41379877
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca [edycja] sprzedaje tablety jako nowe nieużywane a wysyla nie te tablety w dodatkuz wadą bez gwarancji i używane oraz brudne..Zwróciłam temu panu tablet przyjął reklamacje a kosztów poniesionych za zwrot i za pobranie nie chce dalej zwrócić.cały czas prowadzi dyskusje a tam są zdjęcia wadliwego produktu i twierdzi że sprzedał mi dobry działający tablet ,dlatego proszę o interwencje w mojej sprawie,ponieważ dalej nie chce zwrócić 28 zł,które ja poniosłam za pobranie i odesłanie towaru.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

To była reklamacja. Masz prawo do zwrotu kosztu wysyłki. W Dyskusji za każdym razem, po każdej odpowiedzi sprzedawcy proś o pomoc Pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

Client41379877
#8 Zapaleniec#

Tylko to może trwać w nieskończonosć

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client41379877 Próbuj jeszcze trochę, a potem zakończ Dyskusję jako nierozwiązaną i wystąp o zwrot kosztów z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

Client41379877
#8 Zapaleniec#

Takie coś trwa pół roku ,szkoda nerwów,już byam w takiej sytuacji

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client41379877Sprzedający przyjął produkt i zwrócił koszt towaru. Uznając reklamację powinien również zwrócić koszt odesłania towaru. Jeśli nie chce on zwrócić tych środków, poproś o wypowiedzenie się w Dyskusji pracownika Allegro. Na pewno nie zostaniesz pozostawiona w tej sprawie bez pomocy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Wniosek w POK złóż. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client41379877 Musisz się zdecydować czy to był zwrot i (odstąpienie od umowy) czy reklamacja bo to 2 różne rzeczy i mają różne ścieżki prawne.Jeszcze inna sprawa czy sprzedawca był podmiotem gospodarczym lub spółką (firma) czy nie?

Jeśli sprzedawca to "firma"

Przy reklamacji do zwrotu może dość między innymi gdy przedmiotu nie da się naprawić ani wymienić na taki sam a wszystkie koszty przy reklamacji uznanej ponosi gwarant lub sprzedawca.

Przy zwrocie masz obowiązek pokryć koszt wysyłki zwracanego towaru. Jeśli zapłaciłaś koszt wysyłki zakupionego towaru do Ciebie to sprzedawca powinien Ci ten koszt zwrócić. Rozwiązanie umowy zgodnie z przepisami mówi, ze każdy sobie zwraca to co dał.

Jednak masz dodatkowe możliwości w postaci żądania poniesionych kosztów i innych związanych z zawarciem tej umowy, która została rozwiązana z winy sprzedawcy.

Możesz również zgłosić organom ścigania próbę oszustwa i wyłudzenia jeśli oferta sprzedaży towaru wskazywała i mówiła o towarze nowym a w efekcie był to towar używany i z wadami (tu nie ważne czy to jest firma czy osoba prywatna). 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów