anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokonanie zwrotu zakupionego przedmiotu

triciaa
#7 Wielbiciel#

Witam. Zakupiłam dziś na allegro.lokalnie  przedmiot - lampę Fotovita. Po zakupie, zaczęłam dokładnie czytać o działaniu lampy i natknęłam się na informację, że nie można jej stosować przy niektórych chorobach oczu, między innymi przy jaskrze, którą ja niestety mam. Napisałam do sprzedającego i nie mógł anulować zakupu, bo już nadał paczkę, ale zgodził się na zwrot. Wiem już, że muszę odesłać paczkę na swój koszt. Sprzedający poprosił żebym dokonała zwrotu oficjalnie przez allegro, żeby nie płacił marży za sprzedaż. Proszę o radę co powinnam dalej zrobić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

@triciaa normalnie ściągnij z netu formularz  odstąpienia od umowy wypełnij, podpisz i dodaj do paczki ktora odeślij na swój koszt. Przez panel wyślij sprzedawcy wiadomość że odstępujesz od umowy. Odzyska prowizję na podstawie załącznika ze zdjęciem twojego odstąpienia

oznacz moderatorów

triciaa
#7 Wielbiciel#

I wtedy powinien mi zwrócić pieniądze? Jak odbierze przesyłkę z formularzem?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

do 14 dni od dostarczenia przesyłki, zdjęcie formularza z odstąpieniem sobie wyśle do allegro jako podkładkę do odzyskania prowizji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Normalnie tak jak się to robi na Allegro, wchodzisz w zakładkę "Moje zakupy" szczegóły i klikasz zwrot:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@triciaa Na Lokalnie nie da się zrobić oficjalnie zwrotu, zakup od firmy czy osoby prywatnej ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

triciaa
#7 Wielbiciel#

Osoby prywatnej

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@triciaa tu wystarczy mail że zwracasz, możesz też odręcznie napisać i włożyć do paczki że zwracasz produkt żeby sprzedawca dostał zwrot opłaty, to nie zakup konsumencki żeby drukować odstąpienia czy powoływać się na ustawę konsumencką 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

patrycja_chu
#1 Nowicjusz#

Kto w takim wypadku ponosi koszt zwrotu?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

koszt odesłania towaru ponosi kupujący.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów