anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry. Czy da się zablokować "Allegro lokalnie"? Tzn. żeby nie pokazywały się wyniki.

panwoo
#8 Zapaleniec#

Allegro nie ma tam żadnej kontroli, moje transakcje (jako kupującego) 4 z 6, skończyły się porażką. Nie zamierzam nigdy więcej tam kupować, a  tamtejsze ogłoszenia zaśmiecają wyniki wyszukiwania.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Dannyrolf
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej możliwości. Tak z ciekawości na czym polegały owe porażki?

oznacz moderatorów

panwoo
#8 Zapaleniec#

Pierwsza była końcówka mocy z uszkodzonymi gniazdami. Na zdjęciach kable były niby podpięte aby zamaskować uszkodzenia. Nic nie zrobisz, nawet komentarza nie wystawisz.

Następny był korpus gitary. Na zdjęciach wyglądał dobrze, dopiero po otwarciu przesyłki okazało się, że jest od małego instrumentu. W opisie nie było tej informacji, a zdjęcia nie oddają wielkości. Sprzedający tłumaczył się brakiem wiedzy nt. instrumentów. Nic nie zrobisz. Itp.

Kiedy dokonasz zakupu na "Allegro lokalnie" i zapłacisz z góry, stoisz na straconej pozycji. Sprzedający tam w zasadzie są bezkarni i korzystają z tego.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A wiesz ilu sprzedawców tam tylko marnuje swój czas gdy mu notorycznie kupują i nie płacą bez żadnych konsekwencji? To obecnie odłam portalu wyłącznie dla amatorów o stalowych nerwach bo po obu stronach tak kupujący jak i uczciwi sprzedawcy ,którzy też tam są tracą czas i nerwy a regulamin jest kulawy i sobie z tym nie radzi .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@panwoo Nie masz racji. Zawsze możesz otworzyć dyskusję ze sprzedającym. A w razie braku porozumienia poprosić o pomoc Allegro. A co do komentarzy, to tam ich nie ma, ale moim zdaniem to dobrze, bo na Allegro one mają ogólnie złą formułę. Kupowłe, licytowałem nie ra z na AL i tylko raz miałem problem ze zwrotem uszkodzonego przedmiotu, bo sprzedawca usiłował wadę elektroniki przerzucić na kuriera. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@panwoo, przykro mi że zakupy na Allegro Lokalnie nie spełniły Twoich oczekiwań. Jeśli uważasz, że oferta wprowadziła Cię w błąd (wspomniane zamaskowane uszkodzenia), możesz założyć sprzedającemu Dyskusję. Wystarczy, że przy wybranym zamówieniu w zakładce Moje lokalne zakupy, wybierzesz opcję “Problem z zamówieniem?”.

mr_oma_0-1646550971706.png

Po wskazaniu powodu otwarcia Dyskusji i opisania problemu z zakupem, poczekaj na odpowiedź sprzedającego. Powiadomimy Cię o niej mejlowo.

Sprzedający ma 24 godziny na odpowiedź - oprócz soboty, niedzieli i dni wolnych od pracy. Jeśli nie otrzymasz od niego odpowiedzi po tym czasie, możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

panwoo
#8 Zapaleniec#

Wolałbym jednak mieć możliwość wyboru platformy zakupowej. Tak jak pisałem na początku, "Allegro lokalnie" nie spełnia warunków sprzedaży internetowej. Nie satysfakcjonuje mnie możliwość pisania sobie i marnowania czasu.

oznacz moderatorów