anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwny link od sprzedawcy

Client:47468198
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem taki link do produktu od sprzedającego. Po wejściu w niego strona wygląd jak aukcja Allegro ale nie mogę nic na niej zrobić poza kup i zapłać

https://allegrosecure.co/oferta/Glosnik-JBL-Partybox-300-520732302?id=fad9c6bc-7921-4bcb-a421-c9fe549ed748 

Czy to oszustwo?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:47468198 Cześć. 🙂 Nie jest to link do Allegro, zgłosiłam tę stronę do zablokowania.

Czy możesz przesłać mi zrzut ekranu, na którym widać login sprzedającego i wysłaną wiadomość z tym linkiem? 

oznacz moderatorów

Client:47468198
#7 Wielbiciel#

Link dostałem od osoby z Facebook market

oznacz moderatorów

Client:47468198
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2023-09-11-17-18-36-862_com.facebook.orca.jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:47468198 Zgłoś zatem na Facebooku ten profil. Nie próbuj również dokonywać zakupów z tej oferty, ponieważ nie jest to serwis Allegro i najprawdopodobniej zostaniesz oszukany.   

oznacz moderatorów

Client:47468198
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za pomoc:)

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

Właśnie kupiłem od niego ten "głośnik" nie wiedząc ze jest to fake profil Allegro, jakieś pomysły jak mogę odzyskać pieniądze? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Oskar_sh0p Najlepiej zgłoś to na policję 

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

Ale co ona mi pomoże? A co jakby zadzwonić do banku? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Oskar_sh0p Możesz spróbować zadzwonić do banku. My niestety nie jesteśmy w stanie Ci pomóc w tym temacie. 

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

Bo jak włączyłem stronę to było ze otwórz aplikacje na telefonie ale jak kliknąłem to się otwierały jakieś laptopy 

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

E1BE6BC9-50A2-40F3-93C5-8081972E353D.png

Transakcja Wyglądała tak:

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz dużych szans, ale jedyna to Policja.

oznacz moderatorów

Client:47468198
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2023-09-11-17-25-01-883_com.facebook.katana.jpg

 to jest profil osoby która chciał mi sprzedać głośnik i wysłała link do fikcyjnej aukcji 

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

Coś nie chce się załadować, wyślij jeszcze raz

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Oskar_sh0p Spróbuj skontaktować się z bankiem chociaż wątpię że to coś da. 
Szansa na odzyskanie pieniędzy jest raczej minimalna niestety. 

oznacz moderatorów

Oskar_sh0p
#7 Wielbiciel#

Wiem wiem ogólnie to wszedłem na laptopa i się okazało ze mam na nim jeszcze ta stronę bo teraz jest nieaktywna i to jest tak jakby połączone ze sklepem "fabrykalaptopow" gdzie na telefonie miałem komunikat otwórz w aplikacji (Allegro) i normalnie aplikacje otworzyło ale zamiast głośnika był jakiś laptop dell, sam nie wiem. A ten cały sprzedający nadal coś do paczkomatu i mam ze nadane czyli jest z polski sam nie wiem, będę walczył o moje pieniądze. I wiecie moze do kiedy mam czas się zgłosić na policję? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Oskar_sh0p Im szybciej tym lepiej ale nie nastawiaj się na wiele 😕

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Nówka domena zarejestrowana 10-09-2023 o 22:59 (GMT). Do tego dane abonenta są ukryte, co sugeruje osobę prywatną. 
Ktoś się postarał, bo kopia jest dość dobrze zrobiona (nie licząc niedziałających przycisków).

ps. Nawet zrobiłem mały test i spróbowałem to kupić (oczywiście nie podałem danych swojej karty). Dane w formularzu nie są weryfikowane, można nawet nic nie wpisać, przejdzie dalej. Potem mamy opcję płatności i tu jest tylko BLIK i karta. Ja podałem nr z generatora (choć można wpisać dowolny ciąg cyfr), po czym strona się wywaliła (błąd 524 z CloudFlare). 

oznacz moderatorów

monol_27
#1 Nowicjusz#

otrzymałam link w takiej formie

https://allegrolokalnie.prywatne-zamówienie.pl/pay?id=2KUSQ1W18SN7E8HHQH4JO5W4G5KRGE1B 

odsyła mnie od razu do płatności ustalonej kwoty, czy tak to działa? Nigdy nie kupowałam na allegro lokalnie.

 

oznacz moderatorów