anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odesłać towar niezgodny z opisem oraz odzyskać pieniądze.

Zenek144a
#7 Wielbiciel#

Już drugi raz podaję ten problem.

Otrzymałem produkt uszkodzony wybrakowany. Chciałbym go odesłać i otrzymać zwrot pieniędzy. Niby prosta sprawa a ciągnie się już drugi tydzień.

Sprzedawca nie chce podać adresu i twierdzi że przedstawił zdjęcia więc wiedziałem co kupuję. Doradca twierdzi że trzeba odesłać. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Masz otwartą dyskusję?: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE sprzedajacy nie ma adresu, a nie masz skąd przyszła wysyłka? to po 14dniach odznacz dyskusję jako nierozwiązana i dostaniesz możliwość złożenia wniosku do Allegro Protect. Napisz w dyskusji że to nie zwrot(nie musi się sprzedajacy prywatny na to zgodzić) tylko reklamacja na niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów

Zenek144a
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za poradę. Jestem nowy na allegro pierwszy raz mam taki problem . Jestem sam nie mam kogoś się doradzić. Obsługa allegro powinna mi pomóc. Co do adresu na allegro nazwy użytkownika to ksywki, do wysyłki potrzebuję pełnego adresu . Jaką mam gwarancję że odbierze paczkę, będzie tak krążyć? Oraz powie że w paczce była cegła.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czyli zakup z allegro lokalnie? Jak firma to ma w zakladce zwroty adres i zwrot musi przyjac dwa to twoje to nie jest zwrot tylko reklamacja z tytulu niezgodnosci z umowa skutkujaca odstapieniem od umowy z art 27 ustawy konsumenckiej lub jak to osoba prywatna to to samo ale wynikajace z kodeksu cywilnego zakup towaru posiadajacego wade fizyczna istotna oznacza uznanie umowy kupna sprzedazy za niewazna 

oznacz moderatorów

Zenek144a
#7 Wielbiciel#

Osoba prywatna. Wszystko ładnie się mówi. Oszust ma większe przywileje niż osoba uczciwa. Co mam do sądu podać allegro

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Allegro nie jest stroną więc nic od allegro w sądzie nie dostaniesz może ci natomiast udostepnic dane sprzedawcy do pozwu sądowego z kodeksu cywilnego. Ty musisz udowodnić w sądzie swoje racje inaczej zapłacisz koszty postepowania. Sprzedający prywatny nie ma obowiązku przyjmować zwrotu a reklamacje moze odrzucić w tym przypadku za niezgodność towaru z umową i jak ci decyzja odmowna nie pasuje to sąd proces cywilny

oznacz moderatorów

Zenek144a
#7 Wielbiciel#

Jak mi sprzedawca wyśle cegłe zamiast laptopa, to żenujące że nie mogę nic zrobić . Na **piiip** jest powiadomienie czy pezesyłka jest ok. Potwierdzam i otrzymuję pieniądze lub osoba wysyłająca otrzymuj pieniądze. Tutaj na allegro jest inaczej nie wiem jak dalej będzie z moim zamówieniem😞. Radzą mi żebym poczekać. I odzyskać pieniądze z allegro protected.

Jestem uczciwym człowiekiem i ustępliwym na **piiip** mam same dobre oceny. Nie spodziewałem się że ludzie są tak zepsuci i perfidnie.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

powinienes przeprowadzic cala procedure aby miec duze szanse odzyskania z ap kasy
tj
1 zalozyc dyskusje i zglosic tam reklamacje z tytulu niezgodnosci towaru z umowa (opisac co sie nie zgadza)
2 wezwac w dyskusji sprzedajacego do przyjecia zwrotu powolujac sie na wade istotna towaru wybrakowany niekompletny nie dziala widzisz co dostales i jak to dziala wiec opisz co sie nie zgadza
3 wezwac pracownika allegro do interwencji jesli nie bedzie odzewu lub bedzie sie migal
4 po 14 dniach pojawi sie wniosek do ap nalezy go wypelnic
5 poczekac na wyplate z ap
ps absolutnie nie masz sie domagac adresu zwrotu wrecz domaganie sie wyjdzie na twoja niekorzysc ty tylko zglaszasz reklamacje on ma 14 dni na odpowiedz jak nie odpowie dostaniesz o co wnioskowales jak odrzuci to skladasz odwolanie bo nie widzial produktu na oczy wiec nie mial na jakiej podstawie odrzucic skoro nie zapoznal sie z produktem / towarem jednoczesnie pilisz konsultanta allegro o reakcje

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety zakupy w internecie mają swoje jasne i ciemne strony. Wraz z wzrostem tego rynku, uaktywniają się oszusci, którzy na każdym kroku chcą nas zrobić w bambuko. Lawina oszustw jest porażająca i przykre jest to, że samo allegro się do tego jawnie przyczynia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów