anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem (błędnie wprowadzanie w błąd) - prywatny sprzedawca?

Mani3k_pl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry
Proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu.

Zakupiłem od (prywatnego) sprzedawcy z Allegro Lokalnie produkt - było to tylko i wyłącznie ogłoszenie - czyli kontaktowałem się następnie telefonicznie i dokonanie płatności poza Allegro Lokalnie (zapłaciłem z góry za produkt).

Pan w opisie na Allegro Lokalnie oraz podczas rozmowy telefonicznej zanim kupiłem przedmiot GWARANTOWAŁ, super jakość przedmiotu (była to konsola do gier PS3). Cytuję: "Wszystko w stanie idealnym" cały opis świadczył o tym, że jest to produkt używany, ale stan PERFEKCYJNY - zarówno jest to zawarte w opisie aukcji, jak i potwierdzał to wielokrotnie podczas Mojej rozmowy telefonicznej przed zakupem.

Dla Mnie słowo "idealny" odnosi się do towaru zachowanego w idealnym stanie, niestety tak nie było.

Po rozpakowaniu produktu, jego stan nie zadowolił Mnie - więc zadzwoniłem do Pana i podczas rozmowy z Panem, mówię, że jestem niezadowolony z produktu i zapytałem dlaczego: "Pan świadomie wprowadza w błąd klienta w opisie". Pan nadal upiera się, że stan jest "IDEALNY" w jego ocenie.

Konsola była porysowana, szczególnie na plastikach: "Piano Black" (wykonałem zdjęcia, zaraz po otwarciu paczki, które przesłałem Panu).
Pomijam fakt, że brakowało kilku elementów zestawu takich jak: pełne okablowanie (brak przewodów od konsoli i wszystkich potrzebnych do akcesoriów, które później obiecuje dosłać) - nawet nie mam możliwości sprawdzenia czy produkt działa, brak stopek gumowych podstawy oraz pod spodem była poklejona klejem na gorąco - o czym nie poinformował w aukcji.

Proszę powiedzieć, jaką mam teraz formę obrony, czy mogę towar zwrócić i zażądać zwrotu pieniędzy?
Jeżeli jest to prywatny sprzedawca?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak możesz żądać od sprzedawcy rozwiązania umowy, powołując się na niezgodność z umową, możesz też żądać obniżenia ceny (rabatu) 

Zupełnie inną kwestią pozostaje ustosunkowanie się sprzedawcy do twojej reklamacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakupiłeś poza Allegro więc o pomoc Allegro będzie trudno.

oznacz moderatorów

Mani3k_pl
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się, lecz skoro Allegro Lokalnie pozwala na wystawianie ogłoszeń (bez opcji KUP TERAZ), wiec tutaj nie ma ochrony KUPUJĄCEGO?
Mam wszelkie dowody na NIEZGODNOŚĆ towaru z opisem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest ochrona, a jaki sposób był zapłaty w tej ofercie? jest ochronanawet jak masz odbiór osobisty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest ochrona, a jaki sposób był zapłaty w tej ofercie? jest ochrona nawet jak masz odbiór osobisty.

oznacz moderatorów

Mani3k_pl
#7 Wielbiciel#

Płatność przelewem na wskazane konto bankowe sprzedającego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zakup poza allegro od prywatnego sprzedawcy = 0 wsparcia od allegro i 0 allegro protect czyli zostałeś zrobiony w wała. Składasz sprzedawcy reklamację jak odrzuci to zostaje ci sąd i pozew z kodeksu cywilnego a allegro najwyżej udostepni ci dane konta sprzedawcy zakładając że podał prawdziwe. Na lokalnie wystawiane są ogloszenia poglądowe i allegro nie ingeruje w ich treść ani go ta treść nie obchodzi 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mani3k_pl To było tylko ogłoszenie, bez opcji "kup teraz > zapłaciłeś poza Allegro > nie jesteś chroniony przez AP > jedyne wyjście to założenie sprawy sądowej > powoływanie się na niezgodność w opisie nie ma tutaj zastosowania > to jest tak samo jak byś poszedł na dowolny targ > kupił jabłko > z opisem przy cenie "słodkie" > a potem składał reklamację > "za mało słodkie"

@LEW433 Nie wprowadzaj go w błąd > przeczytaj najpierw to co napisał > a później udziel prawidłowej odpowiedzi

oznacz moderatorów