anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać pieniądze od osoby prywatnej, która sprzedała podróbkę perfum

J.S.K
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Zakup perfum okazał się klęską, bo to ordynarna podróbka, a sprzedający mówił, że nietrafiony zapach z Notino, gdzie są tylko oryginały. Moim zdaniem ewidentne oszustwo, a Sprzedający wiedząc już, że to fałszywka nie chce oddać pieniędzy.

Notino napisało, że od bardzo dawna nie mają tego zapachu, więc nie możliwe, że był od nich. Sprzedający już wie, że to fałszywka, ale pieniędzy oddać nie chce, bo jest osobą prywatną i nie musi oddawać. 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Upomnienie od Allegro nie przyniosło rezultatu -Sprzedawca nadal mnie ignoruje.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@J.S.K W jaki sposób kontaktujesz się ze sprzedającym? Jeśli sprzedający nie odpowiada na Twoje wiadomości, możesz rozpocząć dyskusję. Wówczas sprzedający będzie miał 24 godziny na odpowiedź (czasu nie liczymy w weekendy i święta), a jeśli tego nie zrobi, będziesz mogła poprosić nas o pomoc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chętnie rozpocznę dyskusję, ale w linku do dyskusji pojawiają się tylko przedmioty kupione na Allegro, ale nie Lokalnie. Nie ma tych perfum do wyboru. Ze Sprzedającym kontaktowałam się poprzez Czat udostępniony przez Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@J.S.K sprawdź tu -https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione , jeśli nie ma to był zakup poza allegro , w takim wypadku tylko policja .

oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

W tym miejscu widzę, że jest kupony perfum. Czyli nie jest poza Allegro. Na czat udostępniony do dyskusji nie odpowiada, ale nie mogę otworzyć czatu, do którego link dostaję, bo tam nie ma widocznego do wyboru tego przedmiotu. Są tylko zakupione na Allegro. Nie Lokalnie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@J.S.K Jeśli to zakup z Allegro Lokalnie, formularz do dyskusji znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

Niestety, link nadal kieruje mnie do dyskusji z wyborem tylko przedmiotów zakupionych na Allegro, ale nie Lokalnie. Natomiast w kupionych Lokalnie widzę ten zakup z 25.07.2022, więc nie odbył się poza Allegro.

Screenshot_20220801-002114_Chrome.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@J.S.K widzę, że udało Ci się założyć dyskusję do tego zakupu. Jeśli sprzedająca nie odpisze w ciągu 24h od założenia dyskusji, poproś w niej o pomoc pracownika Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@J.S.K 
Sprzedający już wie, że to fałszywka, ale pieniędzy oddać nie chce, bo jest osobą prywatną i nie musi oddawać

Sprzedający niebędący przedsiębiorcami nie są wyłączeni z odpowiedzialności np. za oszustwa (sprzedaż podróbek jest oszustwem).
W tej sytuacji prawdopodobnie mamy do czynienia z sytuacją, w której sprzedawca (nieważne czy osoba fizyczna czy przedsiębiorca, prywatnie czy zawodowo) zataił podstępnie wadę (polegającą m.in. na tym, że produkt nie jest tym za który jest podawany).

W tej sytuacji powinnaś zgłosić sprzedawcy reklamację (po 14 dniach nierozpatrzenia jej - będzie traktowana jak uznana), a w przypadku dalszego uchylania się sprzedawcy od zrealizowanego obowiązku - powinno wystarczyć zwykłe zgłoszenie w najbliższej jednostce Policji.

Sankcje za wprowadzenie podrobionych produktów do obrotu bywają bardzo dotkliwe i poza koniecznością spowiedzi skąd i za ile ? - coraz częściej bywa postawiony dodatkowo zarzut paserstwa z kk.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. A w jaki sposób złożyć sprzedającemu reklamację, żeby była skuteczna? Czy wystarczy, że napiszę w tym samym czacie, który prowadziłyśmy przy sprzedaży?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamację składa się w każdy możliwy, dostępny sposób.

oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

W dyskusji sprzedająca nadal stwierdza, że jest osobą prywatną i nie zgadza się na zwrot perfumu. Allegro przyznało jej rację i że mogę tylko reklamować z tytułu rękojmi i czekać na decyzję Sprzedającej. Jeśli tak to ma wyglądać to nic się w temacie nie zmieni i zostanę z przepłaconymi, nietrwałymi, ochydnymi "perfumami". Allegro nie powinno chronić oszustów, bo ludzie stracą zaufanie do Allegro.

Udało Ci się kiedyś pomyślnie zakończyć tego typu sprawę? Bo zakładam, że podobna sytuacja zdarzyła się i Tobie...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@J.S.K 
Jeśli tak to ma wyglądać to nic się w temacie nie zmieni i zostanę z przepłaconymi, nietrwałymi, ochydnymi "perfumami".

Jeżeli masz pewność, że to podróbka - to właściwym miejscem do zgłoszenia jest w takiej sytuacji najbliższa jednostka Policji.
Chyba, że to tylko: "przepłacone, nietrwałe, ochydne perfumy"
 


Allegro nie powinno chronić oszustów, bo ludzie stracą zaufanie do Allegro.

Co stracą ??? 🤣🤣🤣

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

J.S.K
#8 Zapaleniec#

Podróbka. Oryginał zostawiłabym z pocałowaniem w rękę, bo zapach jest boski!

Policja też będzie potrzebowała dowodów. A w sklepach nie ma już tego zapachu, więc nie będę mogła przedstawić choćby do porównania... Trudno będzie mi to udowodnić. Ale poświęcę czas, żeby inni też nie przepłacali za badziew. Najwyżej mi się nie uda 🙄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@J.S.K Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, więc zacznij od dyskusji, jeżeli nie uda się dojść do porozumienia to możesz dyskusję zamknąć po 14dniach jako nierozwiązaną i złożyć wniosek do POK.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#
oznacz moderatorów