anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyegzekwować wysyłkę towaru na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

Witam w poniedziałek rano 18 maja znalazłem bardzo ciekawą okazję na allegro. Mianowicie używane PS4 za 550zł. Gdyby było to  na O L X pewnie darowałbym sobie taką ofertę bo na  O L X nie ma opcji kup teraz. Tym bardziej gdy zobaczyłem opcję kup teraz i napis "Bezpieczne zakupy dostaniesz zamówiony produkt lub zwrot pieniędzy". Także zakupiłem przedmiot i go opłaciłem. Gdyby facet jeszcze chciał opłacenia poza allegro to bym się zorientował no ale było kup teraz i więc z takiej opcji też skorzystałem. Od razu też napisałem do sprzedającego + zadzwoniłem. I tu się zaczyna moje podejrzenie oszustwa. Facet nie odpisuje na żadną wiadomość, mimo że na jego profilu widać, że loguje się regularnie na allegro. Po 2 telefon jest cały czas wyłączony, próbowałem się dodzwonić i cały czas włącza się poczta głosowa. Oczywiście mail też pusty a powiązane konto inpost nie zarejestrowało żadnej przesyłki.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Widziałem w podobnych wątkach poradę o założenie konwersacji obserwowanej  i zażądanie zwrotu pieniędzy. No ale facet milczy jak skała więc nie wiem czy jest sens. Czy może poczekać do 14 dnia od zakupu, bo napisałem do niego że jak nie może wysłać to żądam zwrotu pieniędzy. I wtedy założyć wniosek do POK.
Proszę o odpowiedź. Link do aukcji.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

Załóż Dyskusję, będzie miał obowiązek odpowiedzieć. W Dyskusji pomaga pracownik Allegro. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, wypełnisz wniosek do POK.

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

 

oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

Okej dzięki wątek założony. Teraz pytanie wniosek do POK  (w razie braku efektu) można złożyć 14 dni od momentu dokonania zakupu czy od momentu rozpoczęcia tej konwersacji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Od zakupu.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Jak już od jakiegoś czasu piszę - allegro Lokalnie, to wylęgarnia kanciarzy i oszołomów. Stąd nie dziwi mnie ten i podobne wpisy. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

Wiesz tyle się mówi o oszustwach na  o l x (specjalnie są spacje bo bez spacji jest nałożona cenzura co jest głupotą bo przecież jedno i drugie należy do allegro) i na to jestem też ultra wyczulony. No ale z allegro jestem już 10 lat i nigdy mnie nie zawiedli, poza tym jest zapewnienie że POK tu też działa. No więc nie rozumiem dlaczego ludzie tutaj tak postępują a na zwykłym allegro nie? Gdzie leży różnica? Skoro i tu u tu korzystamy z jednego konta allegro które trzeba zweryfikować.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@CenterSpeed, nie należy, tablica kiedyś należała, potem się odłączyli,
tak samo jak czeskie aukro, mimo, że ma identyczną stronę to też już nie to 🙂

oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte a to ciekawe nie wiedziałem. Teraz rozumiem dlaczego O L X  blokuje mi wiadomość z prośbą o wystawienie przedmiotu na allegro. Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Vryko W tej formie Allegro Lokalnie to porażka + jak mówisz zaproszenie do kontowania...

Ciekawy jestem czy coś z tym zrobią?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

@pinsplash wiesz mi się wydaje, że raczej nie prędko bo cierpią na tym zwykli ludzie a allegro finalnie i tak zarobi. Po 1 muszą zmienić sposób weryfikacji konta. Kiedyś było tak że wysyłali list z kodem aktywacyjnym na podany adres i dopiero wtedy mogłeś zacząć sprzedawać. Teraz wystarczy przelew (jak to dzisiaj przeczytałem to byłem w ciężkim szoku), a wiadomo że oszuści mają konto na słupa założone. 
Po 2gie allegro koniec końców na tym i tak zarabia. Bo jeśli faktycznie ktoś podał kradzione dane to ofierze będzie trudno się z tego wytłumaczyć, więc koniec konców i tak komornik zajmie takiej osobie sumę z konta. Allegro dostanie pieniądze od faceta więc wyjdzie na zero bo to co mi wypłacą w ramach POK to ściągną od jakiegoś biednego człowieka ( o ile oszust nie jest debilem i nie podał własnych danych).
Więc no raczej prędko tego nie ruszą.

oznacz moderatorów
Zdzbyr2002
#7 Wielbiciel#

Cześć , mam pytanie o to ściąganie pieniędzy w ramach POK , czemu mówisz o komorniku ?? , jak oni to zgłaszają na policję albo do prokuratury 

oznacz moderatorów
CenterSpeed
#8 Zapaleniec#

@Zdzbyr2002  POK to program o ni ci zwracają hajs niezależnie od wyniku sprawy.
Wiesz jak działa sądownictwo w Polsce? (pomijam przekupstwo) Składasz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, policja robi rozeznanie kontaktuje się z osobą oskarżoną są 2 opcje.
1.Oszust jest debilem i podał swoje prawdziwe dane, wtedy obsra galoty i zwróci hajs + prokurator złoży wniosek o skazanie go za kradzież, ponieważ wartość przedmiotu przekroczyła 400zł a więc jest to przestępstwo no i facet zostanie skazany. 
2.Dane sprzedającego są fałszywe tzn ukradł komuś tożsamość. Procedura ta sama ale są  2 dodatkowe pod opcje.
2A)Policja się zgłasza do ofiary, ta jest w szoku ale nie udaje jej się obronić więc sąd ją skazuje + żąda zapłaty za towar na rzecz allegro (no ale jak jest niewinny w ogromnej większości nie płaci bo uważa się za niewinnego, wtedy allegro na podstawie wyroku skazującego sprzedaje zadłużenie firmie windykacyjnej. A ta (komornik) zajmuje odpowiednią sumę z konta ofiary której dane zostały skradzione.
2B)Policja zgłasza się do ofiary ale ta się broni i udowadnia że to nie ona. Z powodu niemożności namierzenia złodzieja, policja umarza sprawę. A allegro jest wtedy stratne.(ale opcja 2B jest żadka no bo jak udowodnisz że np ty nie wystawiłeś tego konta, no  jest to bardzo trudne to udowodnienia. No chyba że konto bankowe jest założone na słupa to no cóż, wtedy wróc do pkt 2A) tylko że zamiast osoby która została podana jako nadawca  zamień sobie na właściciela konta.

 

oznacz moderatorów
asto_lw
#7 Wielbiciel#

Hej, sorki za odkopanie tematu, ale z ciekawości, jak to się zakończyło?

Sam sprzedaję teraz (pierwszy raz w sumie od wielu wielu lat) kilka rzeczy na Allegro, używany procek i chłodzenie, grę planszową, jakieś takie duperele i czytam w necie przeciwne opinie, że ktoś kupił przez "Kup teraz", napisał, że towar nie zgadza się z ofertą albo jest uszkodzony i POK zwrócił mu kasę, a sprzedający został bez pieniędzy i bez sprzętu i nie ma jak odzyskać ani jednego, ani drugiego, więc z mojej obecnej perspektywy nie dziwię się, że wiele osób (prywatnych) nie chce sprzedawać przez "Kup teraz", oszuści są z każdej strony. Poczekam chyba, aż ktoś zdecyduje się na odbiór osobisty bo sam nie chcę użerać się z problemami.

oznacz moderatorów
Adam_76_2008
#7 Wielbiciel#

Padła tu informacja, że z POK można skorzystać po 2 tyg. od transakcji. Nieprawda. Właśnie mam otwartą dyskusję z oszustem, który nie wysłał towaru i milczy, a ten sam towar ma wystawiony na O L X. 
System pokazuje, że mogę zamknąć dyskusją z nierozwiązanym problemem i skorzystać z POK dopiero po 2 tygodniach od... rozpoczęcia dyskusji. To prawie 3 tyg. od przelania pieniędzy. Nigdy więcej Allegro Lokalnie!

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Adam_76_2008, jeśli chodzi o Twoje zamówienie z 19 stycznia, wniosek o POK złożysz 2 lutego ok. godziny 10:20 (a więc po 2 tygodniach). Trwa jeszcze Dyskusja, dlatego zachęcam Cię do jej obserwowania.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Brairos
#1 Nowicjusz#

Witam i jak się zakończył Pana temat?? Chce sam coś kupić przez allegro lokalne ale za duża kwotę bo za ponad 4 tys zł i nie wiem czy ryzykować choć bym nie chciał.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Brairos w razie trudności z zakupem na Allegro Lokalnie, tak samo jak na Allegro, można liczyć na pomoc Allegro - założyć dyskusję, a w ostateczności wystąpić o rekompensatę z Allegro Protect. Na pewno przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z treścią oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów