anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygląda zwrot na allegro lokalnie

HTMSJSNSFIKF
#1 Nowicjusz#

Witam, zakupiłem przedmiot na allegro lokalnie, jednak przyszedł niezgodny z opisem. Sprzedający zgodził się na zwrot, jednak mam mu odesłać paczkę i dopiero wtedy zrobi mi przelew. Czy to bezpieczne? Czy tak powinien wyglądać zwrot? Zwracam się do Was, ponieważ nie chcę zostać oszukany - bez przedmiotu i bez pieniędzy. W jaki sposób można to przeprowadzić bezpiecznie dla obu stron?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Tak odsyłasz na własny koszt, sprzedający zwraca ci później koszt odsyłki. Ale jak towar jest niezgodny z opisem to nie zwrot tylko reklamacja, oczywiście jak uzgodniliście to ok.

oznacz moderatorów

HTMSJSNSFIKF
#1 Nowicjusz#

Tak, zgodził się na reklamację czy zwrot. A jak ja odeślę a on nie zrobi przelewu zwrotnego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@HTMSJSNSFIKF Masz niżej link do sporu i pomocy Allegro. Masz też Program Ochrony Kupujących. Allegro gwarantuje bezpieczeństwo. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zrobi, masz dyskusję i masz gwarancję bezpiecznych zakupów tzn. Program ochrony konsumenta. Ja bym reklamował jak masz niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@HTMSJSNSFIKF Jeżeli przedmiot jest niezgodny z opisem, to nie musisz pytać sprzedawcy o zwrot. Po prostu składasz reklamację i odsyłasz towar. On potem musi Ci zwrócić wszystkie koszty - takie są zasady. Gdyby był problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś o interwencję Allegro. 

oznacz moderatorów

HTMSJSNSFIKF
#1 Nowicjusz#

Jest spór założony przeze mnie w tej sprawie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@HTMSJSNSFIKF No więc wszystko jest w porządku. Musisz odesłać, inaczej on nie odda Ci pieniędzy. Gdy odeślesz, sprzedawca zwróci Ci koszty, ewentualnie zwróci Ci je Allegro z POK. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W sporze wszystko się wyjaśni a jak nie będzie chciał przyjąć reklamacji złóż wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów