anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić Sprzedającego, który nieuczciwie sprzedaje konta do gry?

ukaszek111
#7 Wielbiciel#

Witam .

Nie bardzo wiem, jak to zgłosić problem, dlatego pisze tutaj. 

Raz już zgłosiłem aukcję i użytkownika do allegro z poziomu samej aukcji, ale nie dało to żadnego efektu. Użytkownikowi nikt nie zablokował konta, mimo mojego zgłoszenia. Teraz czuje się on najwyraźniej bezkarny, bo już nawet nie zmienia konta.

Do sedna sprawy. 

Problem dotyczy wyłudzania pieniędzy, poprzez sprzedż kont gier takich jak WORLD OF TANKS -  których sprzedający faktycznie nie posiada lub po otrzymaniu pieniędzy odzyskuje konta po jakimś czasie ( ponieważ 1 właściciel konta ma taka możliwość - co oczywiście da się udowodnić, jeżeli czynu takiego dokona ) 

Użytkownik jest tak perfidny, ze obecnie wystawia konto gry innego użytkownika ( nawet są zdjęcia te same )  w dużo zaniżonej/atrkcyjnej cenie. Oferuje on  przedpłatę przez przelewy24 lub za pomocą blika.

Wiem, że płatności po za allegro są niedozwolone, ale wiem też że ludzie mimo wszystko się na to łapią - bo ceny są po prostu SUPER w stosunku do oferowanej zawartości konta, no a nikt za 50 , 100 , 200 , czy 500  zł, na policje po prostu się nie fatyguje. 

Oszust to użytkownik allegro:  [edycja]   ( dalej sobie sprzedaje jak gdyby nigdy nic ) 

link do jego obecnej aukcji: WOT KONTO PC CHIEFTAIN/OBJ.907/M60 itp.!! 3750wn8 - Cena: 350,00 zł - Wałcz - Allegro Lokalnie

link do jego starej aukcji : WOT KONTO PC CHIEFTAIN/OBJ.907/M60 itp.!! 3750wn8 - Cena: 550,00 zł - WAŁCZ - Allegro Lokalnie   ( to samo konto, znikło po mojej interwencji, albo zrobił z kogoś durnia) 

Tutaj aukcja konta  prawdziwego właściciela konta, czyli  użytkownika allegro : Ajgor13377 ( to samo konto ze zdjęć ) Rozmawiałem z nim i potwierdził oszustwo. ( mam zapisy rozmów)  Konto World of Tanks |chieftain |obj.907 - Kup teraz za: 1700,00 zł - Lublin - Allegro Lokalnie

 

Dobrze żeby był jakiś dział do zgłaszania użytkowników  i oszustw, tak żeby nie czuli się oni  bezkarni, bo bez urazy ale jeżeli jest to takie proste na tym portalu i nie ma żadnych konsekwencji, to bardzo prosto można w ten sposób przytulić ładną sumkę- każdy z nas tak  może - lapie mnie aż przerażenie jakie to PROSTE i niedługo allegro lokalnie stanie się przylądkiem ludzkiej niedoli i oszustów.  

Nie wiem, może Ja się nie znam ???  ale jest spory problem według mnie.  Sam kiedyś dałem się na to nabrać, widzę oszusta i problem  więc zgłaszam . 

 

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@ukaszek111 Masz rację że zawsze znajdzie się ktoś co da się "wkręcić", co możesz zrobić i my to tylko zgłosić taką ofertę:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8e311c44-98a3-4d2e-8f17-5dd78b81a519

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@ukaszek111 Nie zgłaszaj przez formularz, który wskazał Client:97320082  (lew), tylko przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia i odpowiedź o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań. Na otrzymaną wiadomość możesz odpowiadać i ponawiać zgłoszenia, jeśli Twoim zdaniem Allegro bezpodstawnie odmówiło podjęcia działań.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ukaszek111 Znasz powiedzenie "walka z wiatrakami" ? 😉 proponuje dopracować mechanizm i zgłosić go jako "zgłoś swój pomysł" Powinieneś po zgłoszeniu i braku reakcji pisać do allegro z zapytaniem dlaczego nie zostało usunięte i jak ważne jest dla allegro wyeliminowanie podejrzenia oszustw oraz nielegalnych praktyk oraz jak wpływa opieszałość w tej sprawie na kupujących oraz ewentualny proceder od samego zgłoszenia 😉 Jeśli otrzymasz odpowiedzi to będziesz wiedział gdzie jest problem.

Działy, formularze opcje zgłoszeń są i nie w tym chyba jest problem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ukaszek111 widziałam, że do nas napisałeś i podzieliłeś się swoimi sugestiami, tak jak napisaliśmy w mailu, będziemy wypracowywać najlepsze rozwiązanie, a uwagi i sugestie Kupujących i Sprzedających na Allegro są dla nas bardzo cenne, dziękuję, że się nimi podzieliłeś!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów