anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócic przedmiot kupiony przez Allegro Lokalnie z pakietam SMART?

bultarga
#2 Obserwator#

Nie widzę możliwości kliknięcia "zwóć produkt", wydrukowania etrykiety itp.

po co mi Smart jeśli te opcje sa niedostępne ?

Jak mam zwrócić produkt bez dodatkowych kosztów ?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Przedmioty z oznaczeniem Smart! na Allegro Lokalnie sprzedawane są przez osoby prywatne, dlatego nie podlegają prawu odstąpienia od umowy i nie są objęte darmowymi zwrotami. Jeśli chcesz zwrócić przedmiot, skontaktuj się ze sprzedającym, który może, ale nie musi, wyrazić zgodę na zwrot i ustalicie warunki zwrotu przedmiotu. 

oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

dzięki za odpowiedź, kupiłem tu pierwszy i ostatni raz, więcej mnie nie Allegro nie naciągnie

pozdrowienia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bultarga nikt Cię nie naciąga trzeba czytać regulaminy 😞

A chcesz zwrócić bo tak chcesz czy może produkt przyszedł niezgodny z ofertą ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie wina Allegro, prawo konsumenckie przy zakupie od osoby prywatnej nie działa( nie ma zwrotów ) ale jak zakupisz od firmy to masz zwrot konsumencki w ciągu 14dni bez podania przyczyny. Jeżeli towar jest niezgodny z opisem masz prawo do reklamacji z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

Rozmawiamy cały czas o różnych rzeczach, widocznie źle sformułowałem pierwsze pytanie

1. Na Allgero ze Smartem sprzedają tylko firmy ?

2. Smart to mozliwość zwrotu czy refundacja kosztów przesyłki i zwrotu ?

co ma piernik do wiatraka ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot zawsze pokrywa kupujący ale jak masz wykupiony Smart to Allegro zapewnia darmowy, ale zwrot przysługuje tylko przy zakupu konsumenckim. Ty kupiłeś od osoby prywatnej!

oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

przestań o tym zakupie konsumenckim bo nie o to chodzi

i co z tego że prywatna ? Zgodziła się na zwrot a ja mam Sparta, kto płaci za zwrot i dlaczego ja ?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zwróć a kto Ci zabrania?

oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

musze ponieść koszty mimo że mam pakiet Smart, naciąganie i oszustwo

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bultarga 

1. Na Allgero ze Smartem sprzedają tylko firmy ?

Nie, osoby prywatne też mają smarta 

2. Smart to mozliwość zwrotu czy refundacja kosztów przesyłki i zwrotu ?

Tak ale tylko na allegro, nie obowiązuje to na allegro Lokalnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

dlatego uważam, to naciąganie użytkowników Smart, skoro Sprzedający się zgodził a Allegro Smart nie chce pokryć kosztów przesyłki zwrotnej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego ma Ci zwracać skoro wyraźnie jest napisane to w regulaminie!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bultarga ale darmowy zwrot jest na allegro, na allegro lokalnie nie obowiązuje są to dwa różne serwisy i różne regulaminy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bultarga masz to w każdej ofercie ze smartem na lokalnie oraz w regulaminie allegro 🙂

Jak mam zwrócić produkt bez dodatkowych kosztów ?

Ważne czy sprzedała firma czy osoba prywatna ? jak prywatna to musi wyrazić zgodę na zwrot !!!

11qqfgffh.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bultarga
#2 Obserwator#

widziałem, to

ale

zgoda lub niezgoda na zwrot a koszty w pakiecie Smart to zupelnie rózne sprawy,

Sprzedający się zgodził, ale ja musze zapłacic za przesyłkę, to jest naciąganie Smartowców 🙂

czyli uczciwe: Sprzedający sie zgadza, pojawia się opcja jak w zwykłym Allegro i idzie zwrot Smartem

Naciąganie: to co jest obcenie

jeszcze raz pozdrawiam i  nie musisz już odpisywać, szkoda Twojego czasu, wszystko juz wiem

oznacz moderatorów

matii19R20
#3 Debiutant#

a ja mam pytanie jak dana rzecz jest niedziałająca ? czy moge w 14 dni zwrócić dana rzecz ? na alegro lokelnie mowimy

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@matii19R20

Jak to był zakup od firmy, to masz 14 dni na zwrot. Nie ma tu znaczenia czy zakup był na Allegro czy Allegro Lokalnie. Jednakże sprzedający ma prawo obniżyć zwracaną kwotę o koszty naprawy (jak nie zgłaszałeś problemów, to znaczy że produkt dotarł sprawny i uszkodził się u ciebie). 

Natomiast jak to zakup od osoby prywatnej, to zwrot jest tylko za zgodą sprzedawcy i na jego warunkach. 

Natomiast w obu przypadkach masz prawo złożenia reklamacji. O sposobie jej rozpatrzenia decyduje sprzedawca, ale kupujący musi podać swoje roszczenie.

oznacz moderatorów

matii19R20
#3 Debiutant#

osoba prywatna,czyli mam rozumiec kupuje procesor prcesor nie działa ,gosc mi mówi ze nie przyjmuje zwrotów ,i co i zostaje bez 2000 tys złotych >?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

no to to nie jest zwrot!

to reklamacja!

składasz reklamację, a sprzedawca ją rozpatruje tak jakbyś to robił w sklepie. Ale to nie znaczy ze zaraz odda ci kasę bo moze sie okazac ze uszkodzenie powstało u ciebie albo sprzedawca go nie potwierdzi i każe sobie to odebrac.

oznacz moderatorów