anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient unika sprzedaży z wysyłką

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Witam,
Sprzedawca wystawił towar z opcją wysyłki, lecz po zapytaniu go o tą opcję, stwierdza, że jej nie wyśle przez COVID-19 i trzeba poczekać... Nie rozumiem o co chodzi, unika odpisywania, nie ma do niego kontaktu telefonicznego, a czat martwy od kilku dobrych dni (wcześniej też kontakt był mocno utrudniony, po dniu odpisywał).

Czy pomimo braku chęci ma on obowiązek wysłać towar? Jeśli tak, to w jakim czasie i czy może odmówić sprzedaży, bądź zwlekać z wysyłką? Czy jak kupię towar to nie przepadną mi pieniądze?

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Dodam, że chodzi o aukcję na Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@haze_2005  sam sobie odpowiedz czy po takich przejściach chcesz u niego kupować...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Niestety ma on specyficzny towar, o wiele tańszy niż w hurtownii chemicznej, widocznie został mu z jakiegoś zlecenia i bardzo mi zależy na zakupie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@haze_2005 Czyli najlepiej się z nim porozumieć.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@haze_2005 pewnie, możesz kupić. Jak sprzedający nie wyśle ci towaru, to POK zwróci ci kasę. Tylko, czy nie szkoda zachodu na takie zakupy. Towar ma może i tani, ale czy go dostaniesz? Wątpliwe. 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ma obowiązek wysłać towar po otrzymaniu wpłaty, powinien go wysłać niezwłocznie, jeśli w ofercie nie określił czasu wysyłki. Po zakupie otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE domagaj się wysyłki i następnego dnia poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy sprzedawca szybko wyśle lub odda pieniądze i przestanie bredzić o covid.

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Nie określił czasu wysyłki. Co masz na myśli mówiąc "otworzyć spór"? Pisząc domagać się wysyłki masz na myśli, aby napisać to w czacie ze sprzedającym? Ten spór to jakiś specjalny czat?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@haze_2005 Na myśli ma to że kupujesz od niego towar i domagasz się wysyłki, jeżeli nie wyśle, otwierasz z nim dyskusję w której pomaga ci Allegro.

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Dzięki @LEW433 i @xyz96 za pomoc, kupiłem właśnie za pobraniem żeby nie było problemów z zamrożeniem moich pieniędzy. Po jakim czasie po dokonaniu zakupu skorzystać z dyskusji? Pytam, ponieważ zaznaczyłem opcję wysyłki priorytetowej za pobraniem i nie wiem czy pisać dodatkowo do sprzedawcy o prośbę wysyłki 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Z Dyskusji możesz skorzystać już po 1 godzinie, ale poczekaj na reakcję sprzedawcy i rozpocznij ją po 1-2 dniach, o ile nie wyśle towaru.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na myśli mam też to, że przed "że" zazwyczaj stawiamy przecinek, tak samo jak przed "w której" 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, spór to oficjalny czat, do którego wgląd ma pracownik Allegro. Jeżeli w aukcji sprzedawca udostępnia wysyłki, musi je realizować. Możesz kupić, zapłacić i domagać się dostawy na warunkach podanych w ogłoszeniu.

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Ostatnie pytanie - co jeśli właśnie sprzedawca odpisał mi: "Witam . W tej chwili nie realizuje zamowien . Przebywam obecnie poza granicami kraju."?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To niezgodne z umową. Nie może po zakupie pisać, że nie realizuje zamówień. Możesz kupić i domagać się wysyłki, najlepiej w sporze. Trafiłeś na wyjątkowego kombinatora - w mojej ocenie.

Powołuje się na covid przy wysyłce, a nie ma z tym problemu przy podróżach zagranicznych 😄

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Właśnie tak 🤣 ale nie odpisałem mu jeszcze, bo czekam na możliwość otworzenia sporu

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A może ze względu na COVID nie może wrócić?🤔 

@haze_2005  Dostałeś info ze będzie opóźnienie PRZED zakupem, a mimo to kupiłeś i teraz będziesz zakładał dyskusję o późną wysyłkę...??🤔

Wart pałac Paca, a Pac pałaca...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Teraz wszyscy obierają tzw."wariant siłowy". Nie potrafimy się w żadnej sprawie dogadać.

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

@LEW433 Próbowałem to zrobić w normalnym toku, lecz nikt nie chciał mim odpisać 🙂 jedynym argumentem braku możliwości wysyłki był covid. Prosząc o kontakt telefoniczny i zamienienie 2 zdań zostałem zbyty, kolejne wiadomości z prośbą o kontakt i zapytanie o możliwość odbioru osobistego zostały bez odpowiedzi. Dlatego zdecydowałem się na zakup, bo to jedyne źródło tego materiału z którego mogę go na dzień dzisiejszy pozyskać, szczególnie w tej cenie 😕

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@haze_2005 Wiesz że to początek kłopotów, sprzedawca jak nie chce i tak ci nie wyśle towaru. Będzie dyskusja, później POK, możliwa blokada konta sprzedającego , zwrot gotówki do ciebie i  co pójdziesz do sądu?

oznacz moderatorów