anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież kupionego przedmiotu przez sprzedającego

mjsmer
#7 Wielbiciel#

Witam

Zwracam się do was z prośbą o pomoc i z ostrzeżeniem przed użytkownikiem Allegro [edycja]. Zakupiłem przedmiot link podsyłam tutaj [edycja]. Wpłatę za towar zrobiłem dnia 20.09.2020r., Towar otrzymałem dnia 22.09.2020r, po dwóch dniach (dzisiaj) na emaila przyszedł mi dziwny mail od Steama iż moje konto zostało zablokowane przez poprzedniego właściciela, gdyż chciał je odzyskać. Konto było używane do ostatniego momentu przekazania go mi w dzień podania danych. Pan sprzedający użył swojego poprzedniego maila aby je zablokować ( tak istnieje taka opcja), dodam dodatkowo iż konto było zarejestrowane na kraj Rosja. Po zmienieniu danych konto zabezpieczyłem przed kradzieżą Steam Guardem (wcześniej musiałem zmienić kraj na Polskę poprzez wpłacenie do portfela platformy Steam 20zł) co Panu złodziejaszkowi uniemożliwiło odzyskanie w tak szybki sposób konta. Niestety jestem na przegranej pozycji w świetle prawa Steama ponieważ jedyne co posiadam z danych konta to przypisany mój nr telefonu do niego oraz kartę z ktorej doładowałem portfel, a oszust niestety posiada maila (też ruski mail ponieważ po otrzymaniu konta musiałem zmienić go na swój a pan sprzedający podał mi kod z starego maila). Zwracam się do was z prośbą aby uważać na tego Pana i nic od niego nie kupować. 

PS. Pan sprzedający zastrzegł sobie prawo cytuję "Konto które kupisz może zostać kiedyś przywrócone przez pierwszego właściciela, gdy się to wydarzy nie oddaje pieniędzy, nie zamieniam konta. Są to pojedyńcze przypadki ale wole jednak o tym poinformować"

Dodatkową informacją iż moja teza prawdziwa ze to właśnie sprzedający jest złodziejem są komentarze i oba pokrywają się niestety z moją wersją iż po dwóch dniach konto przepadło Link tutaj ---> Oceny 

Kolejną jest to iż nie sprzedaje już na allegro tylko na allegro lokalnie gdzie nie można wystawiać opinii sprzedającemu co dla mnie jest największą głupotą świata, ponieważ przez to jesteśmy najbardziej poszkodowani. Gdyby opinie działały to po wejściu w profil i przejrzeniu ich od razu można by zorientować się, że coś jest nie tak i nie przystępować do zakupu. 

Jestem na przegranej pozycji, ponieważ nic nie mogę w tym kierunku zdziałać. Jestem stratny jakieś 80 zł po doładowaniu portfela, lecz przeżyję. Dodatkowo własnie otrzymałem SMS iż mój numer telefonu został usunięty z konta. Poniżej wstawiam screeny z transakcji i czat ze sprzedającym.

Zdjęcia 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Niekoniecznie jesteś stratny. Allegro w każdej ofercie informuje o bezpiecznych zakupach. Wypełnij prosty wniosek o zwrot wpłaty z POK. Zaznacz, że nie otrzymałeś przedmiotu po wpłacie i opisz dokładnie sytuację. Przedmiot niby otrzymałeś, ale na chwilę, możesz zaznaczyć ten powód we wniosku.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

mjsmer
#7 Wielbiciel#

Myśli Pan że zwrócą mi kwotę za konto ? A co z doładowaniem portfela ? 

Muszę czekać 14 dni od zakupu więc troszke zejdzie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wielu kupującym zwracano wpłaty z POK w przeróżnych sytuacjach, próbuj.

oznacz moderatorów

mjsmer
#7 Wielbiciel#

Dodam iż sprzedający własnie odpisał po podesłaniu mu tego właśnie tematu aby go przeczytał, napisał "ale po co, wiem lepiej jak jest"

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zmieni zdanie, gdy Allegro przyzna Ci rekompensatę i zablokuje mu konto 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mjsmer I mimo tego, że miał już negatywy za takie same wałki, zdecydowałeś się na zakup? Po części sam jesteś sobie winien.
Wcale też nie zdziwiłbym się, gdyby konta którymi handluje, pochodziły z np. takiego procederu https://sekurak.pl/przestepcy-na-sprzedazy-zhackowanych-kont-i-przedmiotow-z-fortnite-zarabiaja-nawe...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mjsmer
#7 Wielbiciel#

Wiesz  jak to się mówi Polak głupi po szkodzie. Fakt wina leży tez po mojej stronie, lecz przed zakupem nie sprawdziłem. Jednak patrząc teraz we wszystkiego jego oferty na allegrolokalnie które dotyczą steama, CS GO posiadają tą samą dopiskę.

"Konto które kupisz może zostać kiedyś przywrócone przez pierwszego właściciela, gdy się to wydarzy nie oddaje pieniędzy, nie zamieniam konta. Są to pojedyńcze przypadki ale wole jednak o tym poinformować"

Myślę iż ten człowiek posiada po jednym koncie danej oferty i po prostu sprzedaje je jednej osobie, po 2 dniach sobie przywraca i sprzedaje znowu 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Taki zapis jest niezgodny z prawem. Jeśli coś kupisz, jest Twoje i nie może być nikomu przywrócone bezpłatnie.

oznacz moderatorów