anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś mi wytłumaczy po co jest 'twór" Allegro Lokalnie ? To mekka dla przekręciarzy i naciągaczy ??

kaha6
#8 Zapaleniec#

Zastanawiam się dlaczego Allegro stworzyło ten system , nie widać czy sprzedający ma jakieś opinie , nikt nie ocenia sprzedaży , jest wystawione po 100 sztuk, ludzie kupują ale jak wygląda potem sytuacja nikt nie wie. Osobiście padłem "ofiarą" takiego sprzedawcy , odzyskałem środki, ale wg mnie Allegro Lokalnie to miejsce gdzie możesz sprzedać uszkodzone , niedziałające rzeczy praktycznie bez konsekwencji. Osobiście raz się naciąłem kupując system operacyjny którego nie dało się aktywować, sprzedawca miał ponad 100 sztuk , sprzedał 40, ale nie można było stwierdzić przed zakupem czy to rzetelna osoba czy nie. Znajomy kupił w środę kartę graficzną która była niesprawna, sprzedający twierdzi że sprawna i sprzedaje kolejne. Co wy o tym sądzicie ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak sama nazwa mówi Allegro lokalnie powinno służyć zakupom lokalnym. Coś jak o l x 

oznacz moderatorów

kaha6
#8 Zapaleniec#

w takim razie z automatu powinno znajdować Ci oferty w pobliżu a tak nie jest.  Przecież w Allegro (zwykłym) możesz sobie zaznaczyć lokalizację więc po co osobny "podportal" ?   W praktyce jest idealnym miejscem do wystawiania ofert bez ryzyka wyłapania negatywnego komentarza i opychania uszkodzonych towarów. Zauważ że te rzeczy nie są wystawiane przez allegro ( a mogą być wystawione). 

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro powoli próbuje przegonić wszystkich drobnych sprzedawców na AL a wśród nich jest sporo takich co o uczciwym handlu nie mają pojęcia lub nie chcą uczciwie sprzedawać . Regulamin AL jest inny i sprzyja wciskaniu kitu przez sprzedawców jak i udawaniu że się chce coś kupić przez kupującego .

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Powstało to dlatego, że allegro postanowiło pozbyć się małych sprzedawców. Robią wszystko by pozostały tylko duże sklepy - super sprzedawcy nie obsługujący innych transakcji niż "klika Kup teraz- wybiera dostawę - płaci pay- wrzuca we worek- dostawa na przedwczoraj". Każdy inny typ sprzedaży nie mieści się w szablonie i ma kłopoty. przykład klient prosi o wysyłkę za 3 dni, bo jest na wyjeździe- allegro na to, ze trzeba wysłać już, bo inaczej jakość i sprzedaż spadnie... Klient nie umiał zapłacić z jedna wysyłka, zapłacił za 3 i prosi o jedną- allegro na to nie, bo będą 2 niewysłane w terminie i znowu po jakości i sprzedaży sprzedawcy polecą. Plany były wielkie, gorzej z wykonaniem. Na głównym syf z katalogiem i ze wszystkim problem, bo allegro utrudnia wszystko co tylko może. Na lokalnym nic nie dopracowane. Może to i dobrze, bo jeszcze narobili by tak jak na głównym z katalogiem, na lokalnym chociaż człowiek widzi co kupuje... Nie mówiąc o tym, ze na głównym w cenie płacisz średnio ze 30% różnych dziwnych opłat: prowizja, za wyróżnienie, dodatkowa prowizja od sprzedaży wyróżnionej, dopłaty do smarta, niezwracane dopłaty do smarta po zwróconym zamówieniu, ktoś za to musi płacić, abonament, a teraz jeszcze wchodzi 1 zł od sprzedanego przedmiotu...

oznacz moderatorów

kaha6
#8 Zapaleniec#

to sensowne wytłumaczenie

katalogi produktów przy sprzedaży to inne utrapienie , ja sprzedaję sporadycznie, ale absurdalne narzucanie produktów powiązanych lub z katalogu jest bez sensu, sam interfejs i masa błędów w opisach , spora ilość wersji , modeli poszczególnych produktów to maskara. Ostatnio korzystając z wyboru produktu nie dopatrzyłem jednej literki na końcu oznaczenia , sprzedany przedmiot do mnie wrócił bo ta jedna literka oznaczała zarządzalność switcha , a produkt z katalogu zmienił mi nagłówek aukcji  i klient nie czytając opisu kupił.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro od dawna próbowało wyrzucić małych prywatnych sprzedających ze zwykłego Allegro, teraz w postaci katalogu produktyzacji w jakimś zakresie im się udało, tam za to sprzedajacy kupujący traktują AL jak "rynek" a nie odpowiedzialną sprzedaż/zakup.

oznacz moderatorów