anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kup teraz anulowanie transakcji

Ysiek4You
#7 Wielbiciel#

Z mojego konta został zakupiony przedmiot na allegro lokalnie. Dodam że go nie chcę i nie zamawiałem nic. Sprzedawca do mnie dzwoi bym "dokończył transakcję". Nęka mnie komornikiem i opłatami oraz że zgłosi to na policję. Podobno muszę kupić od niego przedmiot bo pobrało mu z konta 180 złotych. Co robić? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

To był odbiór osobisty lub pobranie, czy płatność z góry?

oznacz moderatorów

Ysiek4You
#7 Wielbiciel#

Tak lecz tutaj jest wybrana opcja kup teraz i dostawa za pobraniem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie płacisz, nie kupujesz na AL przez 5 dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc została zawarta umowa. Sprzedający może się domagać zapłaty. Jeśli to firma-sklep, wyślij pisemną rezygnację z zakupu - to będzie odstąpienie od umowy. Jeśli to prywatny sprzedawca też wyślij taką rezygnację, choć on nie musi tego uznać, ale do sądu na pewno nie pójdzie. Napisz mu, że może wystąpić o zwrot tej opłaty, pisząc tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Jeśli dołączy Twoją rezygnację, prawdopodobnie opłaty zostaną anulowane.

oznacz moderatorów

Ysiek4You
#7 Wielbiciel#

za pobraniem 

oznacz moderatorów

Ysiek4You
#7 Wielbiciel#

czyli nie przejmować się tym że grozi mi że muszę dokończyć płatność i że do sądu pójdzie i inne takie że obciąży mnie jakimiś kosztami za prowizję? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Żadnymi kosztami za prowizję nie może Cię obciążyć, to niezgodne z regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Ysiek4You ile ty masz lat?

posty jak od dziecka z przedszkola

cyt "Z mojego konta został zakupiony przedmiot na allegro lokalnie. Dodam że go nie chcę i nie zamawiałem nic."

idź poskarżyć się mamie, zamiast tutaj coś pisać

bo ja widzę 3 opcje:

- zawierasz umowy, których nie zamierzasz dotrzymać jak człowiek bez honoru

lub

- ktoś Ci się włamał na konto lub do komputera - i zamiast szybko zgłosic sprawę np: na policji płaczesz na tym forum

-lub

- ktoś chce Cię oszukać wmawiając transakcję - i zamiast szybko zgłosic sprawę np: na policji płaczesz na tym forum

a Sprzedawca może zrobić wszystko na co mu prawo pozwala - próbowac obciążyć Cię kosztami nieudanej transakcji, zmusić od odbioru i zapłaty za towar - oczywiście zgodnie z prawem

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a może zamiast jęczeć użyjecie telefonu w innym celu niż pacanie na twarzoksiązce i dogadacie się bo twój Sprzedawca też płacze na tym forum

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kupuj%C4%85cy-zakupi%C5%82-tow...

oznacz moderatorów

paw_brz
#7 Wielbiciel#

Poszkodowany jestem ja, jako sprzedający. Nie dość, że zamknięto mi aukcję to jeszcze Allegro obciążyło mi konto kwotą ponad 180 zł.  O czym mowa w ogóle? Kupujący udostępnia konto komu chce albo miał włam. Proste. Jeżeli tak było to fakt, jesteśmy poszkodowani obaj przez Allegro, które zamiast zwrócić kasę i sprawy nie nakręcać, nie za bardzo garnie się do rozwiązania patowej sytuacji.  Dzwonione było. Kupujący rzucił słuchawką. Dobrze że chociaż pisze.... 

oznacz moderatorów