anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem nieoryginalny produkt ale jeszcze go nie odebrałem co mogę zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich tak jak w tytule kupiłem na 90% nieoryginalny zegarek za kupę kasy prawie tyle cenę oryginalnego, w aukcji nie ma napisane że jest oryginalny, ale jest podana nazwa.
Ma przyjść jutro czy jest jakiś sposób na zwrot pieniędzy?
1. Co się stanie jeśli jej nie odbiorę paczki?
2. Co się stanie jeśli odbiorę i okaże się nieoryginalny?
bo z tego co czytałem to bywa bardzo różnie z AL.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
kostas11
#21 Demiurg#

@DeadHanter czyli jest 10 % szans, czemu nie przemyślałeś wcześniej, zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

Niestety od osoby prywatnej, długo szukałem tego zegarka i znalazłem w niskiej cenie.
A jak rano zacząłem porównywać zdjęcia itd wyszło że to prawie na 100% jest podróbka.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak będzie niezgodność z opisem to składasz reklamację.

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

i tu jest ten problem że nie ma magicznego słowa oryginalny

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Od razu od odebrania musisz dokumentować wszystko. nie koniecznie tak musi się skończyć ale jest to możliwe.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do oferty. 

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

po 3 rzeczach można poznać że to fake:
1 pokrętło mocno odstaje a nie powinno,
2 dziurki nie są frezowane (tego akurat nie widać za dobrze),
3 nie ma tego specyficznej oblamówki z ala gumy
https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/archiwum/15cdadae-80f1-47e2-87ea-94565fdedf16/4f253b54-6537-...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

To nie jest link do oferty.

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

u mnie się ona wyświetla normalnie możliwe że jest to dlatego że to już jest kupione, link wziąłem z moje zakupy -> kupione -> i kliknąłem na akcje

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Będąc w tej zakładce po prostu kliknij w ofertę żeby otworzyła się w osobnej karcie. Skopiuj link i go tu wklej. 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Nie da rady @komis-bell  bo nawet po wejściu w ofertę pojawia się link do archiwum.

Sprawdzałem teraz u siebie chcąc wyciągnąć link do ostatniego zakupu i wygląda tak samo konto/oferty/archiwum itd

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Taaaa, bo AL wrzuca to od razu do archiwum i oferta dla świata znika, widzą ją tylko strony transakcji. Pewnie jest jakiś sposób, ja go nie znam póki co.

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Crow_Empire ja po otworzeniu oferty z "ostatnio sprzedane" mam taki dziwny link, ale po otwarciu tej samej oferty z "zakończone" link jest już prawidłowy, więc dla świata oferta nie znika. Niestety jak się coś kupi to poprawny link ma tylko sprzedający 😞

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapłaciłeś więc jesteś jego właścicielem, zakup od prywatnego sprzedającego. Jak nie odbierzesz wówczas to i tak nadal jest twój.

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

czyli teraz będę musiał:
1. odebrać paczkę
2. rozpocząć spór bo to nie jest oryginał
3. w sporze którego sprzedawca nie uzna bo może go nie uznać
4. pójść na policje zgłosić oszustwo aby skorzystać z allegro protect?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mniej więcej:

pójść na policje zgłosić oszustwo aby skorzystać z allegro protect?    tego mogą zażądać.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DeadHanter 

3. w sporze sprzedawca powie że sam podmieniłeś 

4. pójdziesz na policję, powiedzą że się na tym nie znają 

5 . odmowa z Protect 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

i oto tym sposobem jestem biedniejszy o kupę kasy, i będę musiał iść do konkrecji kupić oryginał.
Oczywiście dodatkowo sam zrobić jak obecnie sprzedający i wkopać kogoś innego?

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Handluje tym, czy wystawił przedmiot jednorazowo? To ważne.

Niestety jak już napisali, kupiłeś od osoby prywatnej. Musisz odebrać. Sprzedający może ten zegarek przyjąć z powrotem, ale nie musi.

Jeśli to podróbka, to i tak musisz mieć ekspertyzę rzeczoznawcy, (Twoja opinia nie wystarczy), lub producenta. Spór, okazanie ekspertyzy, jeśli to nie pomoże to pozostaje Policja. Jeśli sprzedał ten produkt nieumyślnie, to nie doszło do przestępstwa, jeśli umyślnie, handluje tym itd to mamy do czynienia z przestępstwem. Niezależnie od tego możesz się domagać rekompensaty.

Jako poszkodowany, zgodnie z wyrokami sądów nie popełniłeś przestępstwa paserstwa, ani nie brałeś udziału w obrocie tym towarem zakupując w niewiedzy podrobiony zegarek, więc jeśli zechcesz walczyć o swoje, to nic Ci nie grozi.

 

Rzecznik Praw Konsumenta nie jestem pewien czy zajmuje się służbowo takimi sprawami, ale, gdy się do niego udasz, to na pewno udzieli porady "co dalej" i pokieruje, ewentualnie porada prawna, w prawie każdym mieście działa darmowy prawnik. Od tego zacznij.

 

Paczkę otwieraj przy świadkach, jeden niech nagrywa. Dokumentuj wszystko od momentu odbioru. Dokładnie filmuj.

 

Jeżeli chcesz zawalczyć, to jesteś na wygranej pozycji, a samo Allegro powinno wypłacić rekompensatę z Protect, gdy przedstawisz wymagane dokumenty (Policja, rzeczoznawca).

 

 

oznacz moderatorów