anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem nieoryginalny produkt ale jeszcze go nie odebrałem co mogę zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich tak jak w tytule kupiłem na 90% nieoryginalny zegarek za kupę kasy prawie tyle cenę oryginalnego, w aukcji nie ma napisane że jest oryginalny, ale jest podana nazwa.
Ma przyjść jutro czy jest jakiś sposób na zwrot pieniędzy?
1. Co się stanie jeśli jej nie odbiorę paczki?
2. Co się stanie jeśli odbiorę i okaże się nieoryginalny?
bo z tego co czytałem to bywa bardzo różnie z AL.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

Nie jestem pewny czy tym handluje bo to jego jedyna akcja i chyba nie ma dostępu do archiwalnych użytkownika na AL.
Bardzo dziękuje za tak wyczerpującą wypowiedz, spróbuję się jeszcze dogadać ze sprzedającym może to też człowiek.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Tak, po pierwsze rozmowa, nie pisałem o tym, bo to jest oczywiste.

Jeśli się nie dogadasz, to jak wyżej, RPK, lub prawnik.

 

Link do oferty, który podałeś nie kieruje do niej.

 

 

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

Odpisał mi sprzedawca że jest to kopia 1:1. Teraz już jestem pewny że to nie jest oryginał 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Była podana marka i model?

oznacz moderatorów
DeadHanter
#7 Wielbiciel#

byl napis Apple Watch Ultra 2 w treści jak i nagłówku ogłoszenia

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

No to można powiedzieć że sprawę masz wygraną - szczególnie że sprzedający sam przyznał że to nie jest oryginał. 
Napisz mu że ma dwie opcje - albo nie odbierasz paczki, ta wraca do niego i zwraca kasę albo jako alternatywę zgłoszenie na policji z art. 286 KK. 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Szkoda, że nie widzimy tej oferty, ale z tego co czytam:

- w ofercie nie ma informacji, że jest to kopia/podróbka

- zegarek na zdjęciach wygląda jak oryginał

- jest podana marka, której nazwa jest chroniona

 

Sprzedawca właśnie oznajmił Ci, że świadomie sprzedał podrobiony towar i ukrył tą informację w opisie, to już jest przestępstwo. Na chwilę obecną nie ma nic na swoją obronę, możliwe, że nawet rzeczoznawca nie będzie potrzebny.

Odbierz zegarek, wypunktuj różnice z oryginałem i domagaj się anulowania transakcji, najlepiej w Sporze, jak się będzie migał, wezwij pracownika Allegro, przedstaw informację od sprzedającego o tej kopii. Zobaczymy co Allegro na to. Jak na lato, to procedurę opisałem wyżej.

 

Edit: albo tak jak wyżej napisał @komis-bell  dogadaj się z gościem, niech się zgodzi na to, że nie odbierasz przesyłki, ta wraca do niego i zwraca kasę. Jak się będzie stawiał, to go podeślij do tego tematu.

Żadnych szans nie ma na wygraną, przegra każdy pozew i dodatkowo wpląta się w problemy prawne i finansowe, tj koszty rozprawy, czy koszty adwokackie, a to są sumy  dużo wyższe niż wartość samego zegarka, nawet jakby był nowy i oryginalny. Ale zapewne ma łeb na karku i nie dopuści do tych problemów.

oznacz moderatorów