anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KUPIŁEM PRZEDMIOT OD ZAWIESZONEGO SPRZEDAWCY

Client:50246781
#7 Wielbiciel#

Wczoraj na allegro lokalnie kupiłem klucz do aktywacji gry. W ogłoszeniu było napisane, że po wpłacie, na e-mail dołączony do konta zostanie wysłany klucz razem z instrukcją aktywacji. Dzisiaj sprawdziłem skrzynkę i żadnego e-mailu nie ma. Okazało się, że sprzedawca ma zawieszone konto, nie wiem co zrobić. Czy znaczy to że nie wie że kupiłem od niego produkt? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:50246781  On wie, że od niego kupiłeś i mimo zawieszenia konta powinien Ci ten klucz wysłać. Skoro tego nie zrobił, to coś jest na rzeczy. Być może oszustwo.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:50246781
#7 Wielbiciel#

A czy może odczytać moje wiadomości?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Spróbuj wyslać @, jak nie wróci - znaczy dotarł, nie wiem, czy zawieszenie konta skutkuje zawieszeniem komunikacji malowej via Allegro...choć zapewne nie. Ale niczego tu nie jestem w sumie pewien. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Może te automaty do wysyłania kluczy działają tylko przy działającym koncie allegro.. To by mogło tłumaczyć, czemu klucz nie dotarł. A może to i oszustwo, chorella wie 😕

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko Wiesz, to wysoce prawdopodobne co mówisz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 A skąd, niżej @dawal50 wytłumaczył, że lokalnie nie ma API. Przynajmniej dowiedzieliśmy się czegoś nowego 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zawieszenie konta sprzedawcy zwykle oznacza, że złamał regulamin Allegro, i/lub prawo. Skoro wplaciłeś - próbuj się skontaktować ze sprzedawcą - np. telefonicznie, czy mailowo. Może uda się załatwić sprawę pozytywnie. Jeśli nie - poproś o pomoc Allegro, np. rozpoczynając dyskusję ze sprzedającym. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  Da się z poziomu konta Allegro dyskutować z Lokalsami?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Hm.. Szczerze, to nie wiem... Wydawało mi się to logiczne, ale w sumie to Allegro...więc wsio jest możliwe 😕

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Taka rada, kupuj tylko na głównym allegro. Lokalni nie mają automatu, bo w lokalnie nie ma api allegro. Jakby miał na stanie klucze to by automat sam wysłał klucz, a tak to w lokalnie muszą wysyłać ręcznie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@dawal50 O, to bez sensu odpisałem wyżej Wredce. Nie wiedziałem tego. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko  Nie przejmuj się 🙂 Wszyscy się uczymy Lokalnego.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Ula, ale ja nie chcę! 😄

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:50246781 Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

Jeśli dyskusja nie pomoże, wypełnij wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów