anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem przypadkowo przedmiot na allegro lokalnie z opcją obioru osobistego, jak to anulować?

Client:74802695
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przypadkowo na Allegro Lokalnie przedmiot z opcją odbioru osobistego, kiedy chcialem to anulować nie moglem znalezc takiej opcji. Po kontakcie sms ze sprzedającym dowiedziałem się od niego, że zostaly mu naliczone opłaty rzędu ponad 500zł. Potrzebuje bardzo pilnej pomocy. Jak mogę to anulować tak aby nie ponosić kosztów? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:74802695 Sprzedający się o to martwi, nie ty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oj ksyz nie śpi, zmienia postać.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Tak nie jest dobrze, ponieważ błędnie podajesz link do zwrotu prowizji na Allegro, jednak na Allegro Lokalnie tą metodą naliczonych opłat się nie odzyska.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:74802695 Tak jak napisał @Client:79179573 , wyślij sprzedającemu mailem swoją rezygnację z zakupu. W takiej sytuacji sprzedawca może wystąpić do Allegro z prośbą o anulowanie naliczonej opłaty. Wystąpić może nie drogą błędnie wskazaną przez @LEW433 , tylko przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 @LEW433 @Client:74802695 @Client:79179573 @br. wiecie dobrze że na lokalnie niema opcji anulowania bo głównie jest to stworzone dla osób prywatnych taki zamysł allegro a w tego typach umów nie obowiązuje ustawa konsumencka 😞 Sprzedawca może dostać zwrot opaty ale nie musi, sprzedawca może sądownie zmusić kupca do wywiązania się z umowy ale nie musi mogą się dogadać np. kupujący odda opłatę, 500 zł to ile kosztował towar ponad 10 000 zł ? 

@Client:74802695 napiszcie razem do allegro jak sytuacja, może anulują sprzedawcy opłatę i będą obydwie strony zadowolone 🙂 Chyba że kupiłeś od firmy to możesz odstąpić ( pismo na maila ) i olać temat 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Opcja anulowania to odstąpienie od umowy, podobnie jak formularz zwrotu na Allegro. Na Lokalnie tego nie ma, tak jak nie ma tam wielu innych funkcjonalności, ale nie oznacza to, że nie można tam odstąpić od umowy, bowiem odstąpienie nie musi być realizowane za pośrednictwem Allegro, czy Allegro Lokalnie. Odstąpienie (w dowolnej formie) przy zakupie od firmy jest skuteczne zawsze, odstąpienie przy zakupie od osoby prywatnej może być skuteczne i bywa pomocne w odzyskaniu przez sprzedającego opłaty transakcyjnej na Lokalnie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 "500 zł to ile kosztował towar ponad 10 000 zł ?" - wystarczy ok. 6 tys. w kategorii innej niż elektronika.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów